Шановні друзі!

Знайомимо вас з деякими книжками, які надійшли до відділів бібліотеки у грудні 2024 року, в рамках реалізації Обласної комплексної програми «Культура Одещини. 2020-2024 роки».

 

Гіменей розкутий. Добірка української еротичної прози / упоряд. і передм. Євгена Плясецького. – Київ : ВГ «Ще одну сторінку», 2024. – 456 с.: іл.

Напівтони чуттєвості, заховані у слові, жага бажання, що проступає між рядків, легка атмосфера звабливості на сторінках. Вир образів скидають пута заборон і лягають вишуканими рядками на папері так, ніби потуга нової доби знімає всі табу й випускає їх на волю. Хай то щире кохання чи жагуча пристрасть, патологічна хіть чи ніжна приязнь, – усім цим переплетенням чуттєвого й романтичного, фізичного й ліричного є місце у житті, а отже, у творах митців, зокрема й майстрів слова. У добірці еротичної прози «Гіменей розкутий» вміщено твори українських класиків першої третини XX ст. Тут ми натрапимо на сентиментальну історію Б’янки, митарства бахурів, тяжіння до поліандрії, шукання тілесних утіх, «нечестиве кохання» у вирі революції та новітню історію любові Трістана й Ізольди. Такими відвертими у своїх чуттях, утілених у слові, українських митців ми бачимо чи не вперше.

 

 

 

 

Саніна Т. Коли відлітають серпокрильці [Текст] / Теа Саніна. – Київ : Темпора, 2023. – 224 с.

Роксана зростала у творчій сім’ї, мріяла стати архітекторкою, як тато. А ще обожнювала бабусю-католичку, гостру й сувору з іншими, а з нею – м’яку й ніжну. Та одного дня дівчині доведеться зіткнутися зі складним вибором – і вона втрачає батькову любов… Дорослішаючи, Роксана вкладає весь свій розпач у професійне зростання, будуючи кар’єру юристки. Та раптова батькова смерть усе змінює. Невисловлений біль і туга за татом переростають у протистояння доньки й матері: вони звинувачують одна одну в його смерті, завдають болю одна одній, руйнують те, що залишилося від колись щасливої сім’ї. «Коли відлітають серпокрильці» – психологічний роман для всіх, хто цікавиться психологією стосунків і конфліктів. Мабуть, кожен упізнає тут певного героя, знайде схожу ситуацію, спіймає себе на тому, що колись пережив те саме. Якщо ви не боїтеся зануритися в справжні людські емоції та прожити їх разом із героями, ця книжка – саме для вас.

 

 

 

 

Симоненко В. Задивляюсь у твоїй зіниці. Вибрані вірші. [Текст] / Василь Симоненко. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2024. – 224 с. – (Серія «Українська поетична класика»).

Василь Симоненко (1935–1963) – поетична легенда «шістдесятництва» як суспільно-мистецького руху. Його вірші не пропускала до друку радянська цензура, тому їх поширювали у самвидавних списках і переписували від руки – вчителі, професори і хлібороби. Рядки поета промовляли з Шевченковою силою: «Народ мій є! Народ мій завжди буде! Ніхто не перекреслить мій народ!..» Зрештою, поет провістив і наші дні: «Україно, ти – моя молитва, Ти моя розпука вікова… Гримотить над світом люта битва За твоє життя, твої права».

 

 

 

 

 

Сингаївський, С. Дорога на Асмару. – Київ, Видавничий дім «КОМОРА», 2023. – 608 с.

Дія роману розгортається на тлі однієї з найбільших гуманітарних катастроф кінця XX століття – штучного голоду і війни в Ефіопії 1984-1986 рр. Це історія молодого українця, військового перекладача у складі радянських груп допомоги, який шукає причини трагедії, розуміє, що став частиною цинічного обману, і починає відчайдушну гру з дияволом. Історія вибору і віднайденої ідентичності. Дві щемливі історії кохання в часи вирішальних змін. І родинна таємниця, інтрига якої сплітає дві сюжетні лінії в тугий вузол. Роман-свідчення, роман-панорама, що відкриває непроговорені сторінки минулого й виводить на шлях переосмислення актуальних подій сьогодення.

 

 

 

 

 

Сковорода Г. Місяцелов за Сковородою. Для читання на щодень. [Текст] / Григорій Сковорода ; упоряд. Н. Федорак. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2024. – 416 с.

«Місяцеслов за Сковородою» – це вибрані й упорядковані (за світським і новим церковним календарями) фрагменти з переважної більшості творів найвідомішого українського філософа. Добірку задумано і скомпоновано так, аби книжкою було зручно й приємно користуватися для щоденного читання Григорія Сковороди, поступового занурення й залюблення у світ його мислення, несподіваних чарівливих образів і незрідка парадоксальних іронічних висновків. А якщо вам сподобається мати у своїй бібліотечці цю книжку і ваша рука потягнеться потвори Сковороди у повнішому обсязі, тоді буде виконано і завдання-максимум нашого «Місяцеслова…»

 

 

 

 

Скочко Д. Сміття. Харківський детектив у часи постапокаліпсиса/Дмитро Скочко. – Київ : Віхола, – 2024. – 288 с. – (Серія «Худліт. Проза»).

2040-й рік. Минуло 15 років після апокаліпсиса, викликаного глобальною екологічною катастрофою. Харків затягнуло чорними хмарами. Люди намагаються просто вижити у світі, де звичайний душ – атрибут розкоші, а прибирання сміття – навдивовижу прибутковий бізнес.

Журналістка Ліна отримує завдання – знайти зниклого чоловіка на ім’я Влад. За цю роботу їй готові платити відразу чотири людини: матір, напарник, повія та художник. Але що більше жінка спілкується з ними, то менше розуміє, що відбулося насправді. Кожен розказує власну історію, і жодна з історій не складається у загальний пазл. Тим часом співрозмовники Ліни починають зникати… Що сталося з Владом насправді? Він узагалі існував чи це химерне розслідування не має сенсу?

 

 

 

 

Стоун Ірвінг Ван Гог. Жага до життя : роман / пер. з англ. Анна Марховська. 4-те вид. – Київ : Наш Формат, 2024. – 488 с.

Для сучасників Ван Гог був безумцем і аутсайдером – рудим божевільним, що за життя не продав жодної картини. Для нас він дивакуватий геній, який створив «Зоряну ніч» і «Соняшники» й відрізав собі шматок вуха.

Але хто ж він насправді? Яким було його життя? Ван Гог хотів служити церкві, а вдалося – мистецтву. Прагнув прийняття, однак утратив навіть прихильність рідних. Мріяв про взаємність, а стикався з ворожістю й ненавистю. Волів просто творити й заробляти на життя, натомість наражався на хвороби, наклепи, страждання. У цьому романі детально змальовано всі перипетії, які вигартували геній Ван Гога. Ірвінг Стоун майстерно поєднав документальні дані з художньою вигадкою, щоб показати, яким був Вінсент – вибуховим, настирливим і водночас дуже чутливим.

 

 

 

 

Так ніхто не кохав. Антологія української поезії про кохання. [Текст] / упоряд. І. Малкович. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2024, – вид. 3-тє. – 320 с. – (Серія «Українська Поетична Антологія»).

До антології української поезії про кохання увійшли вірші, написані за майже два останні століття – від Шевченка до Любки.

 

 

 

 

 

 

Таран  Л. Скандал: збірка оповідань  /Людмила Таран. – Київ : Віхола, 2024. – 296 с. – (Серія «Худліт. Проза»).

«Скандал» – це нова збірка оповідань письменниці й поетки Людмили Таран. Тексти, зібрані у цій книжці – це своєрідна археологія пережитого: дисидентство, (не)прийняття себе та свого походження, своєї сексуальності, «неправильних» почуттів. Самі ж тексти вибудувано на контрастах: курйози і трагедії, батьки і діти, любов і смерть, війна і мирне життя.

 

 

 

 

 

 

Тарасенко Г. Колишнім не читати, або Як хитра Галя перестала хвилюватися і полюбила себе [Текст] / Галина Тарасенко. – Київ : Видавничий дім ОКГАМОО, 2024. – 436 с.

Хитра Галя розпланувала життя зі своїм чоловіком на роки вперед. Вона щойно закінчила університет і влаштувалася в ІТ-компанію, щоб накопичити грошей і переїхати до Києва. Проте не врахувала, що все може піти шкереберть через одного Красунчика на роботі. Він – просто друг, який допомагає розібратися з операційними системами, мобільними платформами, процесорами та іншими страшними словами. Це захоплення чи вже зрада? Це зруйнує її шлюб чи шлюбу ніколи й не було? Галя ставить собі та світу багато питань, на які ніколи не знайде правильних відповідей. А поки Галя знає тільки одне: усе, що стається на корпоративі, залишається на корпоративі.

 

Вільде,  І. Сестри Річинські: роман: у 3 т. / Ірина Вільде; передм. Віри Агеєвої Київ : Віхола, 2024. . – Т. ІІ, кн. і.  704 с. (Серія «Худліт. Проза»).

Роман «Сестри Річинські» – це історичний зріз першої половини XX століття. показаний очима жінок, які більше не хочуть жити в патріархальному світі й виходять з тісного домашнього простору в широкий світ. У центрі сюжету п’ять сестер, які після смерті батька опиняються один на один з реальним життям. Без грошей, без розуміння того, як функціонує реальність навколо них, із купою акцій збанкрутілої компанії дівчата все ж налаштовані більше не бути об’єктами та не залежати від романтичних стосунків чи вдалого шлюбу. Колена з сестер готова брати на себе відповідальність за своє життя й робити вибір у згоді з власними уявленнями про успіх і щастя.

 

 

 

 

Фрідленд, Джонатан Майстер утечі. Людина, яка втекла з Аушвіцу шоб попередити світ [Текст] = The escape artist / Дж. Фрідленд, пер. з англ. X. Радченко. – Київ : Книголав, 2024. – 320 с.

Квітень 1944-го. В’язень Аушвіцу, дев’ятнадцятилітній Вальтер Розенберг (який згодом змінить ім’я на Рудольф Верба), за кілька попередніх років уже зіткнувся з усіма звірствами табору смерті: газовими камерами, крематоріями та жорстокістю охорони. Одного разу йому доручили перевірити речі нових в’язнів: жінок, чоловіків, дітей, цілих сімей… Зрозумівши, що ці речі ніколи не знадобляться власникам, оскільки їх стратили відразу після того, як вони потрапили до табору, хлопця охопив жах. Він вирішив діяти.