22 травня 2018 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського відбувся літературний вечір «Німеччина – світові. Видатні особи – ювіляри 2018 року», приурочений до Дня Європи в Україні та до Року німецької мови й культури в Україні.

В літературну подорож по сторінкам творів німецьких письменників присутні – учні ЗОШ № 52 –  вирушили разом з бібліотекарями Німецького читального залу Одеської національної наукової бібліотеки – Гете Інституту С. Тарасюк, В. Заяць .

С. Тарасюк, В. Заяць – бібліотекарі Німецького читального залу Одеської національної наукової бібліотеки – Гете Інституту – та фахівці бібліотеки Т. Храмцова та С. Ліщинська

До переліку ювілярів року потрапили: К. Брентано, Г. Фаллада, Е. Ремарк, Б. Брехт, брати Грімм, Т. Шторм, Т. Фонтане, Л. Фейхтвангер, А. Цвейг.

Т. Храмцова – про німецькі музейні зібрання в фондах відділу мистецтва бібліотеки

Мета заходу – приєднання до європейської культури, поглиблення існуючої співпраці з установами освіти та культури національних меншин Одеси та започаткування нових довгострокових партнерських стосунків і проектів – досягнута.

Гостей заходу ознайомили з презентацією культурно-освітніх програм Баварського Дому м. Одеси на 2018 рік, присвячених популяризації німецької мови та культури – залучення до співпраці та участі у перегляді автентичних німецьких фільмів щосуботи, до роботи в літературному клубі, до зустрічей з письменниками та поетами з Німеччини, до вивчання німецької мови на курсах, до креативного дозвілля.