28 січня 2020 року в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського відбулася година скорботи пам’яті жертв Голокосту. «Голокост буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…».

Ця година пам’яті увійшла в ланку заходів, які передбачено за планом КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Приморського району міста Одеси»: екскурсу до музею Голокосту за адресою: Мала Арнаутська, 111, а також відвідування концерту філармонічного оркестру народного артиста України Хобарта Ерла.

В концерті пролунали: «Масонська траурна музика КV 477 (1785)» Вольфганга Амадея Моцарта (1756-1791); «Концерт №2 для фортепіано з оркестром (1830, op. 21) Фредерика Шопена (1810-1849) з солістом Аміром Кацем; «Симфонія №21 «Кадаш»  (1991, op. 152) Мечислава Вайнберга (1919-1996), пам’яті загиблих у Варшавському гетто», перше виконання в Одесі, солістка Ксенія Бахрітдінова.

Під час зустрічі слухачі напрямку «Українська платформа багатонаціональної Одещини» згадали та вшанували жертви світової трагедії, дізналися про сумні історичні аспекти трагедії та звільнення в’язнів табору смерті «Аушвіц» (Освенцим), провели огляд виставки тематичної наукової та художньої літератури, передивилися документальні кадри «Два кроки вперед».

Почесним гостем зустрічі став Ігор Леонідович Комаровський, який очолює громадську організацію «Одеський Меморіал» й є членом Національної Комісії з реабілітації.

Головні вислови зустрічі:

  • дата Голокосту є умовною, пам’ятати про події треба завжди;
  • часи змінюються й змінюються людські цінності, але не змінюється відношення до проявів фашизму;
  • говорити про події Голокосту треба, щоб пам’ятати.

Ніколи знову!

Учасники зустрічі