Вчора в читальному залі бібліотеки відзначали 85-річчя від дня народження української акторки театру та кіно – заслуженої артистки України Маргарити Пресіч.

До цієї пам’ятної дати відділ мистецтв бібліотеки підготував книжково-ілюстровану виставку «І сміх, і сльози, і любов…».

Завідувачка відділу мистецтв Тетяна Шилова розповіла про періодичні та не періодичні матеріали: статті, книги, буклети тощо, які були представлені на виставці, котрі розповідають про життя і творчість талановитої актриси.

Зустріч почалася з показу відео: Маргарита Пресіч на кастингу в Одеській кіностудії говорила про себе і свій шлях в мистецтві.

Театрознавиця, дослідниця історії Одеського українського театру Любов Федченко зробила огляд творчості акторки в театрі та кіно, демонструючи на екрані світлини: понад півстоліття Маргарита Пресіч виходила на сцену Одеського академічного українського  театру імені В. Василя Василька у виставах: від першої вистави «Наймичка» за п’єсою І. Тобілевича, «Витівки Скапена» Ж.Б. Мольєра, «Шельменко-денщик» Г. Квітки – Основ’яненка – до останніх вистав: «За двома зайцями» М. Старицького, « Кайдаші» за мотивами повісті І. Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я», «Український Декамерон» КЛІМа тощо; актриса знімалася в кіно (гортаємо кіносторінки Маргарити Пресіч: кінострічки  «Зелений фургон», «Чорноморочка», «Юлька», «Приморський бульвар», «Ліквідація», «Перстеньок з бірюзою», «Одеса-мама», «Синдром дракона» та багато інших, навіть в невеличкому епізоді акторка вражала своєю достовірністю, щирістю, запам’ятовувалася).

Про надзвичайно емоційну, темпераментну, щиру акторку, надзвичайно чуйну партнерку, людину, котра завжди була готова прийти на допомогу, яка бачила світ в яскравих барвах, розповіли заслужені артистки України Ірина Черкаська, Світлана Гужва, Марія Пивоварова, народна артистка України Діана Мала, актриса Любов Гурін.

До спогадів долучилися друзі: завідувачка відділу мистецтв Одеської національної бібліотеки Тетяна Щурова, завідувачка відділом Центральної міської дитячої бібліотеки Людмила Волкова.

Яніна Шайкевич, донька університетського педагога Бориса Олександровича Шайкевича, розповіла про цікаві факти з життя акторки в її студентські роки.

Олександр Суворкін, син Маргарити Пресіч, у своєму виступі розповів про родину Пресічів: про свого діда Олександра Силовича Пресіча, видатного музиканта-диригента опери (на честь якого в Одесі названо вулицю), про своїх батьків, головне, про свою надзвичайну маму…

«Незгасний вогонь щирого серця» – ці слова звучали в кожному виступі.