23 серпня в Україні свято – День Державного Прапора. Синьо-жовтий стяг – символ нашої країни, символ національної єдності, честі та гідності. І зараз він став символом незламності духу, боротьби за незалежність і демократичні цінності не тільки у нашій державі, а й у всьому світі!

24 серпня п.р. відзначатимемо 31-у річницю Незалежності України. Незалежність, яку наразі український героїчний народ виборює кожен день!

Наші герої-захисники, незважаючи на короткі паузи між надскладними бойовими завданнями для знищення ворогів, між розмінуванням звільнених територій, між рятуванням поранених бійців і мирного населення, знаходять декілька хвилин вільного часу для висловлення почуттів до рідної землі, родини, друзів і побратимів у римованих рядках.

«Незалежність здобувається в бою»: поезія військовослужбовців. Учасники зустрічі прочитали вголос вірш Гліба Бабича – українського поета та автора пісень, учасника антитерористичної операції і війни 2022 року, активіста громадської організації «Справа громад», який нещодавно загинув, боронячи нашу країну.

Не схиливши в покорі коліна,

Не піддавшись брехні і прокльонам,

Посміхається Богу моя Україна –

В камуфляжному вбранні мадонна…

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять всіх українців, які віддали своє життя за свободу України.

Боротьба за Незалежність, епохи і герої України у доповіді Сергія Богана, кандидата історичних наук, старшого наукового співробітника Одеського історико-краєзнавчого музею «Одещина: покоління незалежних».

Минулого року бібліотеки по всій Україні отримали книги від Українського інституту книги, присвячені важливій події в житті Української держави – 30-річчю Незалежності.

Книги з’явились на світ завдяки конкурсу «Книжкові проєкти до 30-ї річниці Незалежності України», який був ініційований Міністерством культури та інформаційної політики. За результатами цього конкурсу відібрані кращі видання з історії становлення і розбудови української держави, біографії видатних українців, довідники і порадники з вивчення рідної мови, про традиції і культуру.

107 книг, представлені на виставці за тематичними розділами, презентувала завідувачка відділу соціокультурної діяльності Ольга Нагорнюк.

Книги, отримані бібліотеками України від УІК до 30-річчя Незалежності України

Також всі охочі написали святковий диктант «Україна на межі тисячоліть». Текст диктанту продиктувала Лариса Василівна Старожук – вчителька української мови та літератури Маріїнської гімназії.

“Мова єднає”

Незважаючи на тяжкі часи для нашої держави, ми всі віримо у Перемогу добра і справедливості! Завдячуємо нашим Збройним Силам України! Для нашого народу неможливого немає, бо ми на своїй землі!

Слава Україні!