Леся Українка належить до тієї добірної когорти історичних постатей, які залишаються сучасниками для всіх наступних поколінь.

Винятково велике значення творчості Лесі Українки в історії української літератури зумовлює відзначення ювілейної дати – 150-річчя з дня народження на міжнародно- національному рівні.

Генеральна конференція ЮНЕСКО у ході 40-ї сесії ухвалила рішення щодо включення відзначення Лесі Українки до Календаря пам’ятних дат ЮНЕСКО на 2020-2021 роки.

Враховуючи винятковий внесок Лесі Українки у розвиток української літератури, у культурне, освітнє та суспільно-політичне життя України, Верховна Рада України постановила: у лютому 2021 року урочисто відзначити на державному рівні 150-річчя з дня народження Лесі Українки.

З метою вшанування пам’яті видатної української письменниці, громадської діячки Лесі Українки, популяризації її творчості, а також з нагоди відзначення у 2021 році 150-річчя від дня народження Лесі Українки Указом президента України затверджується план заходів із відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки.

Бібліотека впродовж 2021 року проведе цикл заходів.

Програма заходів

25 лютого, в день народження Великої Українки:

• 11:00 Урочисте відкриття. Департамент культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини.
  • 11:10 «Серед живих – жива»: презентація книжкової виставки.
  • 11:20 «Під південним вітрилом»: одеський період в житті Лесі Українки: лекція-огляд Тетяни Ананченко, культурологині, членкині Національної спілки журналістів України.
  • 11:45 «Леся Українка: подорож до моря»: презентація перевидання збірки, зустріч з художницею-оформителькою Ларисою Дем’янишиною.
  • 12:00 «Хотіла я б піснею стати»: одеські вечорниці Лесі Українки»: зустріч в Театральній вітальні. Міні-вистава від акторів Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім. В.Василька.

27 лютого

• 14:00  Вистава-читка від акторів театру юного глядача за п’єсою київської драматурги ні Неди Неждани «І ВСЕ-ТАКИ Я ТЕБЕ ЗРАДЖУ».
  • 16: 00  Літературно-музичний вечір до 150-річчя Лесі Українки:

лекція викладача ОНУ ім. І.І. Мечникова Ірини Нечиталюк «Файли біографії та творчості Лесі Українки»;

молоді поети Гліб Кучма, Майя Слободенюк, Стас Прикладов та Анастасія Рвачкова читають вірші Лесі Українки;

музичні імпровізації Анастасії Бойченко та Наталі Стеблини.

Вхід вільний!

Нагадуємо: карантинні заходи сили не втрачають. Маски й дистанція обов’язкові, кількість гостей не більше 20 осіб!