7 квітня 2023 року о 17:00 в Одеській ОУНБ імені М.С. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться зустріч з істориком Володимиром В’ятровичем та презентація його книжок: «УПА. Історія нескорених», «Наша столітня. Короткі нариси про довгу війну», «Нотатки з кухні «переписування історії».

Війна, свідками і учасниками якої ми є сьогодні, почалася задовго до нашого народження. Вже перші спроби українців створити незалежну державу у 1917 викликали агресію сусідньої Росії. Тоді ми зазнали поразки, але не скорилися. Підпільна боротьба за свободу тривала, спалахнувши масовим рухом УПА в роки Другої світової. Москва, після понад десяти років зусиль, зуміла придушити повстанський рух. Але пам’ять про УПА знищити не зуміла. Ця пам’ять у кінці 1980 підняла українців, що об’єдналися в національно-демократичний рух, який увінчався відновленням незалежності. Нині вона знов надихає нас у війні з Росією. Тому бандерівське «Слава Україні!» стало офіційним вітанням ЗСУ. У нас все той же ворог, якого не вдалося знищити десятки років тому в лісах Волині чи Карпат. Але ми – незламні. І нас, незламних, мільйони. На цей раз – за сотні кілометрів на схід та на південь від країв УПА. Значно ближче до серця вмираючої імперії.

Спікер: Володимир В’ятрович – історик, політик, громадський діяч. Доктор філософії (кандидат історичних наук). Народний депутат України IX скликання.

Голова Українського інституту національної пам’яті (з 25 березня 2014 по 18 вересня 2019). Голова вченої ради Центру досліджень визвольного руху (Львів), член наглядової ради Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», екс директор Архіву Служби безпеки України (2008—2010), редактор наукового збірника «Український визвольний рух» (2003—2008). Дослідник історії визвольного руху.

На заході будуть книжки Володимира В’ятровича:
– УПА. Історія нескорених
– Наша столітня. Короткі нариси про довгу війну
– Нотатки з кухні «переписування історії».

Модераторка дискусії: Зоя Казанжи.

Співорганізатори заходу: Видавництва «Наш Формат», «Фабула», ICES – The Institute for Central European Strategy.

Реєстрація обов’язкова за посиланням:
https://forms.gle/bK62GjAQeqarsEtv7

ВАЖЛИВО: Захід буде проведено згідно з усіма вимогами безпеки; локація має укриття.
Захід буде призупинений на час повітряної тривоги.

__

* Re:Open Ukraine – це проєкт Інституту Центральноєвропейської Стратегії, метою якого є перевідкрити та пояснити нову Україну як для неї самої, так і для її безпосередніх західних сусідів. Проєкт має 3 фокусні регіони України, а саме Закарпаття, Буковина та Одещина, та 5 фокусних країн ЄС і НАТО, а саме Польщу, Румунію, Угорщину, Словаччину та Чехію.

** «Наш Формат». Провідне українське видавництво нонфікшн-літератури та єдине з топ-5 мультибрендових інтернет-магазинів, що продає виключно україномовні книжки. Видавництво принесло українському читачеві понад 300 перекладів знакових видань, зокрема книжки лауреатів Нобелівської премії, бестселери New York Times та Economist. Серед авторів Френсіс Фукуяма, Ніл Ферґюсон, Дарон Аджемоґлу, Насім Талеб, Фарід Закарія, Деніел Канеман та інші. Також видавництво працює і з українськими авторами.

 

*** «Фабула». Видавництво видає книжки письменників зі світовим ім’ям, які отримали безліч нагород та чиї книжки продаються мільйонними тиражами. У видавництві виходять друком книжки класиків сучасної української літератури та успішних бізнесменів. Головні критерії відбору книг для серій, що засновано «Фабулою», прості: всі вони мають бути написані яскраво, гостро, захопливо, відрізнятися широким охопленням дійсності і являти собою своєрідний «часовий зріз».