Минає 79 років від дня початку примусової депортації кримських татар із Криму. Щорічно 18 травня в Україні вшановують пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу.

17 травня 2023 року о 15:00 в Одеській ОУНБ імені М. С. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться засідання «круглого столу» на тему: «Наш спільний біль»: до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

В заході передбачається участь представників державних установ, громадських організацій, науковців.

Беруть участь:

• Ярослава Різникова – заступник директора Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини ОВ(Д)А, начальник управління культури, національностей та релігій;
  • Февзі Мамутов – директор ГО «Кримські татари Одещини», депутат Одеської облради;
  • Сергій Гуцалюк – голова Південного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті, військовий;
  • Олександр Музичко – доктор історичних наук, професор кафедри історії України та СІД ОНУ імені І. І. Мечникова;
  • Олександр Середа – кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України ПНПУ імені К. Д. Ушинського;
  • Ірина Нечиталюк – кандидат філологічних наук кафедри української літератури і компаративістики ОНУ імені І. І. Мечникова.
  • Уляна Громович – головний спеціаліст Південного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті.

Пам’ятаємо жертв трагедії та віддаємо шану усім, хто постраждав від дій тоталітарної влади.