Шановні користувачі!

Пропонуємо ознайомитись з деякими журналами, які надійшли до відділу періодичних видань.

 

Природничі науки:

Пам’ятки України №3 2017

У черговому випуску науково-популярного журналу представлені статті, що висвітлюють героїчні сторінки українських національно-визвольних змагань 1917- 1921 рр.  Зокрема, описано експонати виставки, яка демонструє реліквії та старожитності пов’язані з українською історією 1920-х років.  Окрім того, окреслено маловідомі аспекти  перебігу військових подій Української національної революції. Наступні розділи видання присвячені  українському пам’яткознавству , читачеві буде цікаво звернутися до правитоків, та першоджерел нашої культури. Так, викликає жвавий інтерес допис присвячений українському Трипіллю.

Літературознавчі:

Дивослово 2017 №5

Науково-методичний журнал Міністерства освіти і науки України, розрахований на викладачів української мови робить акцент на актуальних, проте малознаних творах української літератури. В даному випуску перед читачем постає трагічна доля маленької дитини, що пережила звірства комуністичного режиму на Західній Україні. «Солодка Даруся» Марії Матіос вже неодноразово ставилася на сценах українських театрів чим викликала щире захоплення українського глядача, яке вартує вивчення даного взірця української творчості в рамках шкільної програми.

 

Всесвітня література та культура 2017 № 5

Травневий випуск всеукраїнського науково – методичного журналу подає чимало змістовних шкільних сценаріїв на актуальні теми, покликані піднесенню патріотичного виховання школярів. В тому числі, означено схему проведення зустрічей учнів із учасниками АТО та описано можливі варіанти організації традиційних українських свят, таких як День Захисника України, та День Незалежності України.

 

 

Вивчаємо українську мову та літературу 2017 №15

У номері журналу пропонуються конспекти для вчителя,на уроки української мови та літератури. А саме конспект до уроку про казку І.Франка «Фарбований лист» , конспект  уроку з особливостей написання іменників, також конспекти до уроків про творчість О.Довженка і В.Симоненка.

 

 

Вивчаємо українську мову та літературу 2017 №13-14

У журналі надаються конспекти до уроків з української мови в яких розглянуто розділові знаки, способи дієслів , а також конспекти для вчителя з уроку української літератури , в яких означено творчість І.Франка, М.Коцюбинського, О.Гончара, В.Даника. Також у номері пропонуються тестові завдання з української мови.

 

 

Журналіст України 2017 №5

Видання НСЖУ висвітлює важливу подію у сфері українських ЗМІ- обрання нового голови спілки Сергія Томіленка, котрий означив плани українського об’єднання журналістів на найближчі роки, зауваживши, що українська журналістика має боротися за власний авторитет при цьому зберігаючи цілковиту незалежність від сторонніх осіб.

 

 

Зарубіжна література в школах України 2017 № 5

У журналі розкрито проблеми автоматизації у сфері навчання , а також розкрито питання тестування як засіб формування предметних компетентностей у процесі навчання. Крім того у журналі пропонується до уваги проекти в яких освітлено любов до Батьківщини, багатогранність українського народу, «різнобарвність» українських лісів і гаїв.

 

 

Педагогічні науки:

Виховна робота в школі 2017 № 5

У номері  щомісячного журналу ми можемо знайти матеріали до семінарів – практикумів, щодо виховання дітей , також матеріали для тренінгового заняття для керівників шкільних методичних об’єднань класних керівників . Також у журналі містяться  рекомендації для організації роботи пришкільного літнього табору відпочинку та оздоровлення. Окрім того, у журналі розмістився сценарій до заходу «молодь у боротьбі за незалежність», та сценарій заходу «мандрівка національною валютою» які ознайомлять учнів із видатними історичними місцями й особистостями, розширять поняття про єдність, незалежність і суверенність нашої держави.

Класному керівнику 2017 №5

У науково – методичному журналі надано сценарії до виховних  заходів, які мають поглибити знання учнів про хліб, народні звичаї, пов’язані із хлібом, навчити дітей берегти хліб і поважати працю трудівників поля, також сценарій для ознайомлення учнів із значенням хустини в побуті української жінки та всієї родини. А також у журналі містяться поради для батьків, чиї діти обдаровані, які призначені навчити батьків бачити нові підходи до дитини, намагатися розвивати потенціал дитини, враховуючи, що обдаровані діти більш чутливі і , зважаючи на свою дитячу відкритість , сприймають зовнішній світ дуже емоційно.

Політичні науки:

Соціальний захист 2017 № 3-4

У щомісячному інформаційному та науково – виробничому журналі освітлено подвиги наших героїв під час Великої Вітчизняної війни, а  також які дії зараз виконує держава для того аби допомогти ветеранам. Також розкрито тему Чорнобильської трагедії, як повідомила Т. Маншина постраждалі громадяни  зараз отримують допомогу згідно із Законом «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

 

 

Фокус 2017 № 20

Найбільш актуальною статтею даного випуску є замітка, що тлумачить значення декомунізації для молодого покоління українців, народжених після розпаду Радянського Союзу. Підписникам, зацікавленим у світовій геополітиці буде корисним нарис присвячений скандальній поведінці американського президента Дональда Трампа, що може призвести до його імпічменту.

 

 

Фокус 2017 №21

Цього разу щотижневе видання «Фокус» акцентує увагу читачів на прийнятті рішення про режим безвізу для України. У якості стратегічного партнера запропоновано географічно наближену до нас Польщу. В галузі культури викликає зацікавлення допис про кінематографічні місця міста Париж, та нарис щодо червневих музичних всеукраїнських фестивалів.