Шановні користувачі!

Пропонуємо ознайомитись з деякими журналами, які надійшли до відділу періодичних видань.

 

Екологічний вісник. 2019. № 3.

У цьому номері журналу можна прочитати як неконтрольоване застосування пестицидів на медоносних культурах призводить до загибелі медоносних бджолосімей та інших комах, які запилюють ці культури. Дізнатися про проблеми формування сталих систем землекористування та охорони ґрунтів у сучасних умовах. Промоніторити стан навколишнього середовища Обухівського району Київської області. Вирушити в мандрівку національним природним парком «Бузький Гард», що розташований на території Миколаївської області. Ознайомитися з досвідом Китаю у сфері охорони природи. Порушуються проблеми поводження з відходами: утилізація відходів та ризики для здоров’я людини і довкілля.

 

Безпека життєдіяльності. 2019. № 9.

У цьому номері журналу можна дізнатися про впровадження інноваційних педагогічних технологій у післядипломній освіті фахівців сфери цивільного захисту. Ознайомитися зі сценарієм брейн-рингу для учнів молодшої школи «Наша безпека – у наших руках». Бібліотекар Яготинської ЗОШ І-ІІ ст. № 1 К  І. Лисюк ділиться досвідом роботи шкільної бібліотеки. Як діяти при загрозі терористичних актів (пам’ятка населенню щодо дій у надзвичайних ситуаціях). Фахівці всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки» радять дослухатися до рекомендацій, як захистити дитину від викрадення або зникнення. Доступно розповідається про спайс, або що людина з властивої волі купує у наркодилерів.

 

НАДЗВИЧАЙНА СИТУАЦІЯ плюс. 2019. № 9.

У цьому номері журналу можна прочитати про реорганізацію державної системи цивільного захисту України. Продовжено курс публікацій щодо заходів захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, а саме: основ організації й проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт під час ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. У рубриці «Пожежна безпека» можна прочитати про забезпечення пожежної безпеки у школах та дитячих дошкільних закладах та як убезпечити свій автомобіль від пожежі. У рубриці «Безпека на виробництві» повідомляється про новий вид перев’язувального матеріалу, що не має аналогів у світі – гідрогелеві пов’язки «АРМА-ГЕЛЬ+», та порушується гостре питання про сумісність захисних щитків (екранів), окулярів, навушників, респіраторів та інших засобів індивідуального захисту (ЗІЗ) із захисними касками. Проведено аналіз радіоактивної спадщини Чорнобильського радіаційно-екологічного заповідника. Також можна дізнатися про жахливий екологічний стан головної водної артерії України – ріки Дніпро, яка останні роки міліє, заростає, вмирає. Ознайомитися з практичними рекомендаціями для тих, хто палить, що, можливо, допоможе їм зміними життя та назавжди позбутися залежності від небезпечного тютюну.

Соціальний захист. 2019. № 9-10.

Із розділу «Соціальні гарантії»  ви дізнаєтесь про зміни у виплаті субсидій та пільг на житлово-комунальні послуги, які діють з 1 жовтня. У статті «Без дрібних монет: дрібні монети стають історією» розповідається, що в Україні з першого жовтня вилучають з обігу дрібні монети. Натомість невдовзі в обігу з’явиться купюра у тисячу гривень. У розділі «Запитуйте – відповідаємо»  можна прочитати, як оформити на роботу неповнолітнього та які існують заборони для роботодавця при використанні праці неповнолітніх. У розділі «Відзначаємо»  ви знайдете інформацію про основні свята вересня – жовтня такі як: Всеукраїнський день бібліотек, день вчителя, міжнародний день жестових мов та день захисника України (День захисників Вітчизни).

 

Вісник Пенсійного фонду України. 2019. № 9.

У цьому номері журналу проводиться огляд системи недержавного пенсійного забезпечення в Україні, оцінка проблем та рекомендації щодо подальшого його розвитку; консультація фахівця з деяких актуальних питань щодо порядку призначення, перерахунку та виплати пенсій; професійне роз’яснення порядку заповнення відкорегованих форм звітності щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування; коментар фахівця щодо порядку організації стажування державних службовців; правила ділового листування; інша статистична інформація.

 

 

Демографія та соціальна економіка. 2019. № 2.

У цьому номері журналу в рубриці «Демографічні процеси» можна прочитати про взаємозв’язки середнього віку матері при народженні дитини і рівня народжуваності в Україні за останні півстоліття порівняно з особливостями такого взаємозв’язку в розвинених європейських країнах; розглянуто політику сприяння одиноким батькам як складову сімейної політики: сучасний стан та перспективи розвитку; роздуми про нерівність у порядку вимирання й дожиття умовних поколінь в Україні; проаналізовано рівень демографічної безпеки України; досліджено важливі параметри зворотньої трудової міграції в Україні як мотиваційної структури, роль членів родини в ухваленні рішення про повернення на батьківщину та рееміграційні стратегії. У рубриці «Соціально-економічні проблеми» викладено результати наукових досліджень, спрямованих на розробку науково-методичного забезпечення кількісної оцінки рівнів прояву соціальної несправедливості по відношенню до внутрішньо переміщених осіб за окремими сферами; визначено можливості і засоби фінансування соціального розвитку сільських громад в Україні з використанням соціоекономічного потенціалу інститутів громадянського суспільства; досліджено сучасні тенденції розвитку житлового будівництва в Україні в умовах істотного впливу системних соціально-економічних негараздів та чинників нестабільності. У рубриці «Професійна освіта, праця та зайнятість» можна прочитати про впровадження практико-орієнтованої (дуальної) освіти в Україні, за основу якої взято досвід навчання в Німеччині; про розробку авторської комплексної методики оцінювання конкурентоспроможності робочої сили на рівні регіонів; про результати впливу використання штучного інтелекту на зайнятість населення та зміну професійних розподілів.

Економіка. Фінанси. Право. 2019. № 8.

У цьому номері журналу досліджується проблема еволюції грошей, яка невідворотно призводить до появи нових структурованих фінансових продуктів, серед яких особливо популярними виявилися криптогроші. Досліджено питання впливу фіскальної політики на зменшення рівня бідності та нерівності в Європейських країнах та Україні. Проаналізовано політику державних витрат на категорії, які безпосередньо впливають на рівень і якість життя, а саме на соціальну допомогу, освіту та охорону здоров’я. Досліджено місце України в рейтингу країн за легкістю ведення бізнесу в частині податкової складової, на основі чого обґрунтовано актуальність та необхідність подальшого розвитку порівняно нового виду аудиторських послуг – податкового аудиту (аудиту податкових розрахунків). Окреслено перспективи підвищення якості підготовки фахівців для автомобільної промисловості на засадах дуальної форми навчання як основи кадрового забезпечення розвитку автомобілебудівного комплексу України.

Економіка Фінанси Право. 2019. № 9.

У статті «Забезпечення конкурентоспроможності авіакомпаній на основі комплексного оцінювання якості авіа послуг» охарактеризовано результати досліджень існуючих методичних підходів до оцінювання якості послуг споживачами як основи формування технологій забезпечення конкурентоспроможності. Обґрунтовано модель комплексного оцінювання якості авіа послуг, що надається авіакомпанією. У статті «Статистичний аналіз структурних зрушень у розподілі грошових переказів українських заробітчан» розглянуто статистичний аналіз структурних зрушень грошових переказів українських заробітчан із-за кордону. Побудована модель дозволяє проаналізувати зв’язки, характер та динаміку структурних зрушень грошових потоків між Україною та її основними донорами.

Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. 2019. № 4.

У цьому номері журналу обґрунтовано визначальну роль механізму врегулювання суперечок СОТ у запобіганні ескалації міждержавних торговельних конфліктів та упередженні їх розгортання до стадії торговельних воєн. Уточнено поняття «економічна справедливість» та «справедливість міжнародних економічних відносин». Доведено необхідність трансформації ролі держави в економіці в сучасних умовах господарювання. Визначено методологічні засади аналізу феномену демографічної стійкості. Встановлено можливість формування туристичних дестинацій та запропоновано їх класифікацію залежно від наявних туристичних ресурсів на території громади. Досліджено основні етапи формування системи соціального страхування в Україні. Проаналізовано теоретико-методологічні підходи та основні принципи формування системи оцінювання конкурентоспроможності закладів вищої освіти у міжнародних й національних шкалах складання рейтингів університетів та визначення їх конкурентних позицій.

Фінансовий контроль. 2019. № 9.

Стаття «Щоб не втратити землю…» розповість, як недоліки у земельному кадастрі та недієві покарання за порушення земельного законодавства призводять до виснаження основного національного багатства – родючих українських земель. У розділі «Соціальні пріоритети», у статті «Вчимося долати бар’єри», мова піде про реформу держслужби в аспекті розуміння і уваги до людей з особливими потребами. У розділі «У фокусі перевірки» аналізується закупівля МОЗ України замінників замість оригінальних ліків, яка призводить до накочення в закладах охорони здоров’я препаратів, у яких закінчився термін придатності.

 

Новое время. 2019. № 35.

Стаття “Украинагейт для Трампа” розповість, як необережна телефонна розмова Дональда Трампа і Володимира Зеленського зробила Україну центром американського політичного скандалу і поставила Київ перед перспективою зіпсувати відносини як з республіканцями, так і з демократами, а також дізнаєтеся передісторію скандальної історії. Стаття «Полуостров скреп» розповість, яким побачили окупований Крим українці, що побували там цього літа. Останній літній сезон в Криму став найпровальнішим за останні три роки. Багато пляжів, навіть в розпал літа, стояли порожніми або напівпорожніми. У розділі «Люди» президент Словаччини Зузана Чапутова розмовляє з НВ відразу після зустрічі з главою України Володимиром Зеленським, ділиться враженнями від неї, міркує про залежність Словаччини від економіки Німеччини і згадує, як вона виграла президентські вибори.

Український тиждень. 2019. № 39.

У статті «Вийти із замкненого простору» досліджується зв’язок між зовнішньою торгівлею та економічним відставанням і бідністю в Україні. У розділі «Суспільство» стаття «Гра мільйонерів» розповість, як український футбол еволюціонує від забавки олігархів до повноцінного спорту й бізнесу. Стаття «Столиця в комі» розповість, чим небезпечні спроби ручного управління Києвом у виконанні нової центральної влади.

 

 

Український тиждень. 2019. № 42.

У розділі «Характер війни» заступник начальника Генерального штабу ЗСУ Олексій Таран розповість про розвиток системи військового навчання, основні напрями бойової та спеціальної підготовки в ЗСУ та результати спільних навчань із підрозділами НАТО. Стаття «Генеральна репетиція» розповість про роль французької дипломатії у врегулюванні російсько-грузинського конфлікту 2008-го. У статті «Оптимізм перемоги Революції гідності є дуже крихким» член правління американської асоціації музеїв, музейна консультантка Елейн Гуріан розповіла про нові підходи та актуальні питання сучасної музеології, створення музейних установ, присвячених травматичним подіям.

 

Країна знань. 2019. № 7-8.

У розділі «Віхи історії» читайте статтю про видатного фізика-теоретика, математика, який стояв біля низки наукових напрямів сучасного природознавства, академіка НАН України Миколу Боголюбова. У статті «Гра в нарди та класична формула ймовірності» розповідається про нарди, які є цікавою стародавньою грою, історія якої налічує близько 5 тисяч років. Архіви Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона вже розсекречені і тепер можна простежити, з якою натугою працював сам директор Борис Патон. Про значення проривних зварювальних та споріднених технологій, які відкрили людству можливість роботи в космосі, читайте у статті «Початок ери космічних технологій».

 

Вісник Національної академії наук України. 2019. № 9.

У цьому номері журналу можна ознайомитися зі стенограмами наукових доповідей на засіданнях Президії НАН України. Розглянуто актуальні проблеми забезпечення оборони і безпеки України та шляхи їх вирішення. Простежено складні зміни, що відбулися в біосфері в процесі використання її ресурсів, та етапи формування нової світоглядної парадигми розвитку людства у ХХІ ст. Розкрито поняття «кадастр біотопів» як основа збереження землі при ринкових відносинах. У Києві добре відомий триповерховий будинок по вулиці Володимирській, 54, в якому розташовується Президія НАН України. Про історію будівлі, про те, хто саме і чому сто років тому ухвалив рішення передати її Академії, як відбувався процес передачі, а також про непрості, часом драматичні, перші місяці Академії в цих стінах, йдеться у пропонованій статті.

Народна творчість та етнологія. 2019. № 4.

У цьому номері журналу проаналізовано історичні аспекти, пов’язані з появою предків українців на території сучасної Румунії. Розкрито зв’язок між впливом голоду на людину і трансгенераційними наслідками трагедії Голодомору-геноциду українців 1932-1933 років. Досліджується українсько-білоруське пограниччя, яке постає яскравим прикладом для пізнання етнокультурних процесів та явищ на території українсько-білоруського Полісся. Порушується проблема дослідження живої традиції дитячої ігрової культури, яку можна прослідкувати на прикладі Куп’янського району Харківської області, оскільки є багато матеріалу, що був зібраний на цій території та опублікований Петром Івановим на початку ХХ ст. Розповідь про взуття в українській традиційній культурі. Розповідається також про народні промисли та ремесла українців як складову кретивних індустрій, які в сучасному світі мають потенціал стати рушіями економічного розвитку країни. Про боротьбу української діаспори за багатокультурність Канади (1962-1971), яка стала переломним моментом в інтеграції діаспори в суспільно-політичне та культурне життя країни. Про громадсько-політичне, культурне та конфесійне життя української діаспори в Росії у 1990-ті роки.

Мир туризма. 2019. № 4.

У цьому номері для читачів зібрали найрізноманітніші  ідеї для втечі від буднів. Можна поїхати в Мюнхен на “Октоберфест”, стаття “Мюнхен – идеальный город для осеннего уикенда”, можна орендувати автокемпер і проїхатися по Ісландії, стаття “По Исландии на кровати с  колесами”, можна провести шикарний вікенд в красуні Барселоні або ж махнути випробовувати удачу у Вегас. Ну, а якщо поїхати за кордон не виходить – колоритні місця для відпочинку є і в Україні, про це стаття «Best in Uа».

Олімпійська арена. 2019. № 9.

У цьому номері журналу можна прочитати про Олімпійський урок, який традиційно проходить у День знань в Україні, цьогоріч захід НОК пройшов на затишній столичній Оболонській набережній, де зібралися уславлені олімпійці й любителі здорового способу життя. У таборі «Артек» в Пущі-Водиці під Києвом відбувся фінал ще одного проекту НОК «Олімпійське лелеченя», який вперше мав статус міжнародного. Розповідається про здобутки наших представників літніх видів спорту. Дар’я Білодід, Жан Беленюк, Ольга Харлан, Ярослава Магучіх, Ігор Рейзлін, Михайло Романчук, Олена Кривицька, Олександр Хоцянівський та інші талановиті олімпійці підтвердили свої лідерські позиції на світовій арені.

Дивослово. 2019. № 9

У цьому номері журналу розглядається проблема інкультурації здобувачів освіти, формування у них культурної компетентності як ключової на уроках української мови. План-конспект бінарного інтегрованого уроку присвячено вивченню образу митця в романах В. Підмогильного «Місто» та М. Булгакова «Майстер і Маргарита». Пропонується методична розробка вивчення поеми Івана Котляревського «Енеїда» у зв’язках з ілюстраціями Анатолія Базилевича. Міститься конспект уроку з вивчення роману Панаса Мирного та Івана Білика «Хіба ревуть воли, як ясла повні?». Для того, щоб глибше збагнути «Енеїду» І. Котляревського, треба пізнати бурлескно-травестійні коди художньої умовності, за якими створено цю героїчно-комічну поему. Також у журналі розглядається художній світ прози сучасного письменника Володимира Лиса, творчість якого є зразком якісного письма, що захоплює читача майстерним поєднанням історії окремої людини з історією нації і світу. Розглянуто давні українські літописи, які хронологічно охоплюють історію України від найдавніших часів до кінця XVIII ст., простежено основні тенденції у висвітленні історичного минулого України, проаналізовано моделі історичного буття українців на різних етапах еволюційного поступу.

Дивослово. 2019. № 10.

У цьому номері журналу можна прочитати про комплексний підхід до вивчення лексики в загальноосвітніх навчальних закладах. Про особливості читання художніх творів. Про основні способи словотворення (конспект уроку для 6 кл.). Майстер-клас за казкою Івана Франка «Фарбований Лис». Розробка уроків за новелою Івана Франка «Сойчине крило». Літературний диктант та кросворди до вивчення життя і творчості Остапа Вишні. Проаналізовано кодифікацію пунктуаційної норми вживання тире в новій редакції «Українського правопису» на основі порівняння з виданнями правопису 1993-2015 років. Описуються основні просторові метрологічні величини, етимологічне, онтологічне, фізичне обґрунтування їх та актуалізація в сучасному українському мовленні. Розглянуто домінантні цінності родини Драгоманових, у якій зросли визначні діячі української культури Олена Пчілка та Михайло Драгоманов. Продовжено публікацію статті про бурлескно-травестійні коди «Енеїди» Івана Котляревського.

Слово і Час. 2019. № 8.

У цьому номері журналу до 200-річчя від дня народження Пантелеймона Куліша публікуються статті про життя та творчість письменника. Розглянуто малярський колоритний потенціал прози відомого українського письменника-шістдесятника Володимира Дрозда. У рубриці «Літературні силуети» можна прочитати про футуриста, конструктивіста, частково «пролетпоета» Едварда Стріху (1888-1934); про українського поета Володимира Булаєнка (1918-1944); про українську письменницю та педагога Марію Галич (1901-1974); про поета, драматурга, театрального критика Григора Лужницького (1903-1990).

 

 

Дніпро. 2019. № 1-6.

У цьому номері журналу можна прочитати роман Ярини Каторож «Філіжаник», оповідання Марії Єщенко, Олександра Малаша, Ірини Власенко. Критичний огляд поетичних творів, які викладають сучасні українські поети на сайті «Клуб поезії» poetryclub.com.ua. Також поезію сучасних українських поетів. Розповідь про саксанського ткача Вільгельма Крістера, який в середині ХІХ ст. на Пріорці (у той час – передмістя Києва) почав займатися садівництвом, про його досягнення у цій справі, про нащадків та про землі та забудови, що збереглися до наших часів.

 

 

Тайны ХХ века. 2019. № 40.

У цьому номері, в статті “Танцы заповедних лесов”, автор Олена Лякіна розповідає про загадкові ліси Данії, Казахстану і Росії. Мова піде і про аномальну зону на Куршській косі. У статті “Круги на полях: последнее предупреждение”, ви дізнаєтеся про загадкові кола на полях, утворені стеблами зігнутих рослин. Хтось вважає ці малюнки містифікацією,  хтось упевнений, що мова йде про сигнали, які подає нам неземна цивілізація.

 

 

 

Тайны ХХ века. 2019. № 43.

Із статті «Геймеры – солдаты кибервойн» ви дізнаєтесь, чому військові відомства ряду західних країн все частіше звертають увагу на геймерів з метою залучення їх для роботи в структурах міністерств оборони. Генеральний секретар НАТО Столтенберг не випадково назвав їх солдатами майбутніх кібервійн. Стаття «Атаки на мертвого вождя» розповість як влаштований мавзолей Леніна і які події тут траплялися за час його існування, незважаючи на найсуворішу таємність. Про те як Крістіна Онассіс, спадкоємиця знаменитого грецького судновласника Онассіса, в 1978 році в Москві вийшла заміж за не примітного громадянина СРСР Сергія Каузова, читайте в статті “Свадьба особого назначения”.