Шановні користувачі!

Пропонуємо ознайомитись з деякими журналами, які надійшли до відділу періодичних видань.

 

Досягнення біології та медицини. 2019. № 1.

Видавцем журналу є Одеський національний медичний університет. У ньому можна ознайомитися з проблемними статтями з нових медико-біологічних технологій; оригінальними дослідженнями – результатами пріоритетних робіт, що вносять суттєвий вклад у розвиток медицини та біології; статтями з фундаментальних проблем медицини та біології; проблемами доказової, трансляційної та персоналізованої медицини.

 

 

 

 

 

Інтегративна антропологія. 2018. № 2.

Медико-філософський журнал Одеського національного медичного університету. У цьому номері можна прочитати статті про філософські проблеми науки, про наноматеріали і нанотехнології для медицнин, про генетичні аспекти біології та медицини, про патологічні стани і сучасні технології в медицині.

 

 

 

 

 

Одеський медичний журнал. 2019. № 4/5.

В журналі публікуються теоретичні й оглядові статті, які відображають важливі досягнення науки, підсумки завершених оригінальних клінічних і експериментальних досліджень, основні результати дисертаційних робіт з медицини біології та фармациї. У статті «Сучасні методи хірургічного лікування вогнепальних поранень печінки» (Військово-медичний центр Південного регіону, Одеса, Україна) мова йде про аналіз і поліпшення результатів хірургічного лікування вогнепальних поранень печінки з використанням сучасних хірургічних методик на рівнях надання медичної допомоги пораненим з району проведення АТО. У статті  «Порівняльна характеристика фармакокінетичних схем розподілу координаційних сполук германію з біолігандами» йдеться як, незважаючи на велику кількість лікарських засобів, що використовуються  сьогодні для фармакотерапії, не всі вони відповідають сучасним вимогам, тому виникає необхідність пошуку та створення нових, більш активних і безпечних препаратів.

 

 

Вокруг света. 2020. № 2.

Все про короля антистресу шоколад  читайте у статті “Ассорти для героя”, в якій кореспондент “Вокруг света” пройшов великий шоколадний квест по Бельгії. Бельгійці знають все про шоколад, оскільки в кожній коробці бельгійських цукерок приховане джерело народного щастя, а магазини нагадують модні бутики та салони краси. Найвідоміші світові марки шоколаду належать зовсім не тим країнам, де вирощують какао-боби. У статті “На бобах” ви дізнаєтеся, хто забезпечує солодке життя світу і де шоколад люблять найбільше. Україна в цьому рейтинзі посідає не верхні, але пристойні позиції: 4,2 кг на людину на рік.  Якщо ви збираєтеся до Оману, бажано ознайомитися з місцевими правилами поведінки і дрес-кодом ” у цій прекрасній східній країні зі статті «Режим полета».

 

 

Безпека життєдіяльності. 2020. № 2.

Що ви знаєте про спіруліну? Це данина модним трендам  чи ліки від усіх хвороб? Стаття «Чарівний суперфуд» розповість про унікальний склад цієї водорості, як її обрати, особливості прийому та протипоказання. У розділі «Методика навчання»  читайте (план-конспект заняття на основі казок) як створити умови для сприйняття дітьми правил  безпечної поведінки вдома з різними предметами (гострі, колючі, ріжучі предмети, електроприлади, газ, ліки). Як зміцнити імунітет та які продукти краще їсти взимку читайте у статті «Зимові вітаміни: допомагаємо імунітету». Як подолати невпевненість у дітей читайте у розділі «Психологічна безпека».

 

 

 

 

Демографія та соціальна економіка. 2019. № 4.

У статті «Демографічні втрати України під час першого радянського голоду 1921 – 1923 рр.» уперше оприлюднено кількісні  характеристики демографічних утрат України (прямі і непрямі) за типами поселень, у розрізі статі та віку, окремо за кожен рік першого радянського голоду. Оцінки втрат отримані на оригінальній базі даних демографічних показників 1914-1923 рр., використаних із цією метою вперше.  У статті «Оцінка і пріоритети добробуту населення України» на основі статистичної інформації здійснено аналіз основних параметрів добробуту населення України за останні п’ять років. Охарактеризовано особливості аналізу добробуту населення України, які полягають у відсутності повної достовірної інформації  щодо доходів населення. Метою статті є виявлення найгостріших проблем у забезпеченні гідного рівня життя українського населення та розгляд адекватних напрямів соціальної політики у сфері підвищення його добробуту.

 

 

Вісник Пенсійного фонду України. 2020. № 1.

У цьому році «Вісник» започатковує нову рубрику «Юридичний дайджест», у якій щомісяця будуть висвітлюватися новини законодавства та пропонуватися огляд зразкових судових справ за участю органів Пенсійного фонду України. Також можна ознайомитися з науковими дослідженнями старшого наукового співробітника Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М. В. Птухи НАН України про сучасні тенденції соціального захисту та пенсійного забезпечення сільського населення, їх урахування і коригування на місцевому рівні в умовах розмежування повноважень між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування. Перелік основних наборів даних публічної інформації, розпорядником яких є Пенсійний фонд України, що підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних. Професійні рекомендації щодо організації ефективної правової роботи в органах Пенсійного фонду України. Нові аспекти процедури проведення конкурсу на зайняття посад державної служби. Та інша статистична інформація.

 

 

Народна творчість на етнологія. 2019. № 6.

Цей номер журналу присвячено соціокультурному розвитку вітчизняних та зарубіжних українських спільнот. Також можна ознайомитися з видатними здобутками одного з найраніших науково-організаційних центрів народознавчої науки в Україні – Південно-Західного відділу Російського географічного товариства, одним із засновників якого був фундатор вітчизняної етнографії П. П. Чубинський. На основі міждисциплінарного підходу, шляхом системного аналізу літературних, документальних, етнографічних і фольклорних матеріалів, здійснено першу спробу визначити роль, функції та семантику обрядових танців-ігор як невід’ємної частини традиційного весільного ритуалу українців. Розглянуто традиційні форми культурного дозвілля сільської молоді в Україні впродовж ХХ ст., простежено їхню трансформацію.

 

 

 

Вісник Національної академії наук України. 2010. № 1.

Центральною темою номера є інтерв’ю з Президентом НАН України про підсумки 2019 року про те, що він приніс для наукової сфери загалом та Національної академії наук зокрема. Також можна ознайомитися зі стенограмами наукових доповідей на теми: про концептуальні засади провадження видавничої діяльності в НАН України; про нелінійну динаміку та інженерні застосування математичної теорії керування; про реформування НАН України з метою підвищення ефективності її діяльності; підбито підсумки виконання цільової комплексної міждисциплінарної програми наукових досліджень НАН України «Молекулярні та клітинні біотехнології для потреб медицини, промисловості та сільського господарства».

 

 

 

Олімпійська арена. 2020. № 1.

Початок року приніс нам чудові новини: на ІІІ зимових Юнацьких олімпійських іграх у Лозанні наші спортсмени вибороли 4 медалі, це найкращий показник за роки виступів на цьому турнірі. Тим часом, провідні спортсмени продовжують підготовку до найголовнішого старту чотириріччя – Ігор ХХХІІ Олімпіади в Токіо.

 

 

 

 

Вивчаємо українську мову та літературу. 2020. № 4-6.

У цьому номері журналу можна ознайомитися з сучасними методами та прийомами навчання, а також технологіями, які сприятимуть формуванню інноваційного мислення, тобто творчого, конструктивного, яке можна визначити як дизайн-мислення. Також подано аналіз сутності поняття «громадянська відповідальність» і визначення ролі уроків української мови в процесі її формування у старшокласників. У рубриці «З конспектом на урок» можна ознайомитися з перебігом уроків за творчістю Івана Котляревського, Тараса Шевченка, Івана Франка, Михайла Коцюбинського, Галини Пагутяк, Валеріана Підмогильного. До Дня рідної мови запропоновано сценарій виховного заходу «Мова єднання – це українська». Для закріплення знань про обряди та звичаї українського народу подано перебіг пізнавально-розважальної гри «Чарівна скриня народознавства».

 

 

Дивослово. 2020. № 2.

У цьому номері журналу можна ознайомитися з інноваційними і традиційними підходами у викладанні лінгвістичних дисциплін. Запропоновано варіанти уроків з української мови на теми: фразеологічне багатство української мови; урок української мови з елементами критичного мислення та урок, присвячений повторенню вивченого про вживання апострофа. Також можна ознайомитися з методичними розробками варіантів уроків з української літератури з вивчення творчості Ліни Костенко, Лесі Українки, Святослава Гординського, Миколи Лукаша.

 

 

 

 

Слово і час. 2019. № 12.

У статті «Задзеркалля в романі «Розпізнання образів» Вільяма Гібсона» йдеться про поетику роману, основаного на принципах літературного кіберпанку. Вільям Гібсон, засновник кіберпанку як жанру. У романі використано образ задзеркалля з книги Льюїса Керролла «Аліса в задзеркаллі» як лейтмотив, проявлений тільки у свідомості головної героїні Кейс Поллард. Проаналізовано відповідність щодо принципів трансреалізму й постгуманізму. У статті «Роман Пантелеймона Куліша «Чорна Рада» в контексті «постмодерних» політтехнологічних практик автор Микола Сулима зосереджується на особливостях передвиборчої агітації та політтехнологій, описаних у романі П. Куліша «Чорна рада». Серед них – перегороджування вулиць і доріг, компрометація супротивника, застосування емблематики, популістські обіцянки, насильне захоплення атрибутів влади, запрошення спостерігачів із Москви тощо. У статті «Поетичний світ Бориса Грінченка» проаналізовано етапи його творчого становлення як поета. Характеристика його поетичної творчості  розглядається у трьох вимірах: рання поезія 1880-х років, вірші 1890-х років та 1900-х років.

 

 

Країна. 2020. № 4.

Що відбувається в сучасній українській поп і рок музиці? 2019 став роком найбільшого стрибка в номінаціях музичної премії  YUNA. До 17 категорій премії потрапили 48 артистів. Нагородження відбудеться 24 березня у столичному палаці «Україна». Про кращих продюсерів, виконавців та відкриттях минулого року читайте у статті «У сучасному світі не станеш цікавим без самоіронії». Світова прем’єра українського фільму «Номери» режисерів Олега Сенцова й Ахтема Сеїтаблаєва відбудеться на 70-му Берлінському міжнародному кінофестивалі. Стрічку презентують у рамках спеціальних показів, присвячених ювілею конкурсу. Про те,  як і хто знімався в цьому фільмі, читайте в розділі “Афіша”. Політичний експерт Олег Рибачук у статті «Зеленський країну нікуди не веде. Але не лягає під Путіна і не віддає Коломойському» розмірковує як президент має шанс зробити перетворення, якщо сформує бачення майбутнього держави.