Шановні користувачі!

Пропонуємо ознайомитись з деякими журналами, які надійшли до відділу періодичних видань.

 

Офтальмологический журнал. 2019. № 5.

Науково-практичний журнал для офтальмологів Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В. П. Філатова НАМН України, в якому розглядаються питання клінічної офтальмології, публікують експериментальні дослідження, розглядають різні випадки з практики.

 

 

 

 

 

Безпека життєдіяльності. 2019. № 10.

У цьому номері журналу можна ознайомитися з досвідом роботи Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області; з розробкою уроку з основ здоров’я у 6 класі «Розвиток підлітка. Звички і здоров’я»; дізнатися як діяти у випадку виникнення хімічної небезпеки; як уберегтися від шахраїв; про безпеку при користуванні сучасним малим електротранспортом; про правила безпеки при користуванні ліфтом та багато іншої корисної інформації.

 

 

 

 

НАДЗВИЧАЙНА СИТУАЦІЯ плюс. 2019. № 10.

У цьому номері журналу розглядаються важливі питання: чи мають водії поступатися дорогою пожежному автомобілю, згідно з якими правилами, як це зробити правильно, хто і яку відповідальність несе у разі ненадання переваги спеціальному транспортному засобу ДСНС. Особлива увага приділяється забезпеченню пожежної безпеки у готелях. Продовжено публікацію спецкурсу з цивільного захисту, тема номеру «Аварійно-рятувальні та інші невідкладні роботи». Розповідається про первинну допомогу при термічних та хімічних опіках. Можна навчитися правильно обирати харчові продукти, щоб запобігти харчовим отруєнням, зараженням паразитами та інфекціями. Дізнатися як правильно провести йодову профілактику. Ознайомитися з чужорідними інвазійними видами тварин та рослин, які останнім часом з’явилися на території України та стають екологічно небезпечними для «вітчизняних мешканців». У рубриці «Сторінки історії» можна прочитати про феномен літньо-зимового часу в світі.

 

 

Вісник Пенсійного фонду України. 2019. № 10.

У цьому номері журналу можна прочитати про зміни критерів оцінки роботи управлінь Пенсійного фонду України; про вимоги до змісту і порядок укладання колективних договорів та підписання їх із адміністрацією підприємства; про створення ефективних систем зворотнього зв’язку між державними установами та одержувачами послуг; роз’яснення деяких питань щодо порядку зарахування страхового стажу та визначення мінімального розміру пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»; результати дослідження громадської думки людей пенсійного віку, проведеного в рамках проєкту «Громадська активність без вікових обмежень»; поради фахівця щодо ефективного спілкування колег із виробничих питань за допомогою месенджерів; інша статистика.

 

 

 

Пам’ятки України: національна спадщина. 2019. № 4-6.

Цей номер журналу присвячений пам’яткам Криму – стану культурної спадщини України на сьогодення.

 

 

 

 

 

 

Корреспондент. 2019. № 21.

У цьому номері журналу можна знайти розмову з адвокатом Юрієм Суховим про судову реформу, про антикорупційні органи, про гучні і політично мотивовані справи. Слабкість правоохоронної та судової систем в Україні перетворила розслідування гучних злочинів в інструмент політичного піару. Цинізм постправди, нові інформаційні можливості, висока швидкість розповсюдження новин перетворили навіть вбивства звичайних громадян в гучні приводи для політичних кампаній. Чи будуть доведені до завершення гучні справи останніх років: журналіста Павла Шеремета, українського розвідника Максима Шаповала, радника херсонського міського голови Катерини Гандзюк?

 

 

 

Країна. 2019. № 44.

У цьому номері журналу можна прочитати інтерв’ю з офіцером резерву Романом Куликом, з якого можна дізнатися про розведення військ на Донбасі, чи є позитивні кроки влади в оборонній політиці, що відбувається в керівництві Збройних сил зараз, наскільки змінилося керівництво армії, які наші перспективи на шляху до НАТО? У рубриці «Щоденник» ділиться своїми поглядами музикант Дмитро Тернущак. Розмова з політологом Тарасом Кузьо про політику Володимира Зеленського щодо переговорів по Донбасу, сценарію розвитку ситуації в цьому регіоні, чи може ЄС переглянути санкції проти Росії без вирішення проблем Донбасу та повернення Криму, якою політолог бачить Україну через десятиліття. Українські культурні діячі розмірковують про те, що відбувається з українською поезією сьогодні. Розповідь Світлани Князєвої про свого чоловіка, режисера Леоніда Осику.

 

 

 

Олімпійська арена. 2019. № 10.

У цьому номері журналу можна ознайомитися зі здобутками наших атлетів передолімпійського сезону. Дзюдоїстка Дар’я Білодід, борці Жан Беленюк і Олександр Хоцянівський, фехтувальники Ольга Харлан, Ігор Рейзлін, Богдан Нікішин, Роман Свічкар і Олена Кривицька, легкоатлетки Ярослава Магучіх і Марина Бех-Романчук, плавець Михайло Романчук та інші талановиті олімпійці вчергове підтвердили свої лідерські позиції на світовій арені. Блискучі успіхи 18-річної віцечемпіонки світу та наймолодшої переможниці турніру Діамантової ліги, володарки нового світового рекорду у стрибках у висоту серед спортсменів до 20 років Ярослави Магучіх не залишилися без уваги міжнародної спільноти: вона визнана Європейськими Олімпійськими комітетами найкращою юною спортсменкою континету та стала володаркою нагороди імені Петра Нуровського.

 

 

 

Мовознавство. 2019. № 4.

У цьому номері журналу розглядаються проблеми глибини фікціональності художніх текстів як одного зі специфічних виявів інтертекстуальності й інтердискурсивності; зроблено огляд розвитку пуристичних тенденцій у мові німецької філософії впродовж XVII-XX ст.; розглядаються спільні особливості методологічних пошуків П. Г. Житецького та О. О. Шахматова, які найяскравіше реалізувалися в концепції взаємодії вокалізму і консонантизму в історії слов’янських мов; продовжено дослідження сакральних і сакралізованих елементів світосприймання, яке сформувалося в носіїв середньополіських говірок, що спрадавна органічно поєднували релігійність із елементами узвичаєної духовної культури; проаналізовано ґендерні розбіжності просодії українського діалектного мовлення; розглянуто домінантні риси процесів лексичного запозичення в сучасній російські мові: словотвірний потенціал, комунікативну адаптацію та стабілізацію семантичних варіантів іншомовних лексем.

 

 

 

Дивослово. 2019. № 11.

У цьому номері журналу для вчителів української мови й літератури можна ознайомитися з матеріалами про життя і творчість Миколи Куліша, аналіз його комедії «Мина Мазайло»; вивчення новели Івана Франка «Сойчине крило»; про дослідницькі засади наукового мислення відомого вченого з української діаспори Володимира Державина. На прикладі деяких віршів зі збірки «Сад божественних пісень» розкрито художнє осмислення Григорієм Сковородою однієї з головних подій в історії християнства – Воскресіння Христового; розглянуто образ міста у прозі Олеся Ульяненка. Також розглядаються основні етапи розвитку української мемуарно-автобіографічної прози. У розділах, присвячених мовознавству, можна ознайомитися з розробкою уроку щодо вивчення теми «Дієприкметник як особлива форма дієслова»; подається логічна структура синтаксису ; розглянуто систему українських прізвищ, що сформувалися в середині XVII ст., на основі матеріалів реєстру 1649 р. досліджено особливості творення козацьких антропонімів.