Шановні користувачі!

Пропонуємо ознайомитись з деякими журналами, які надійшли до відділу періодичних видань.

Економіка Фінанси Право. 2019. №5.

В цьому номері інформаційно-аналітичного журналу  вивчаються досліджені питання, пов`язані з основними підходами до формування інтелектуального капіталу вишу, основні форми його підтримки на прикладі зарубіжного досвіду. Запропоновано різні підходи до трактування поняття інтелектуального капіталу. У статті «Проблемні питання діяльності спеціалізованої антикорупційної прокуратури» виокремлено пріоритетні напрями вдосконалення діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, виходячи з положень міжнародно-правових актів та світового досвіду.

 

 

Український Тиждень. 2019. №25.

У цьому номері журналу Єлизавета Гончарова розповість про те, чому молодь мало знає про нинішню війну, оскільки згідно з дослідженнями, проведеними на замовлення ГО «Детектор медіа», третина української молоді не знає, як і чому почалася сучасна війна. У статті «Кінець історії» обговорено із Надзвичайним і Повноважним Послом Польщі в Україні Барташем Ціхоцкі наслідки оксамитових революцій, сучасну європейську політику й особливості відносин Києва та Варшави. У рубриці «Світ» стаття «Часто Дональд Трамп таки має рацію» розповідається як Дональд Трамп не приховує, що вважає себе геніальним главою держави, який керує своєю країною як підприємством, а тому укладає лише вигідні угоди.

Наука та інновації. 2019.№3.

У цьому номері журналу читайте статтю «Вдосконалення інженерного захисту території заповідника «Києво-Печерська Лавра» про підвищення рівня технічної експлуатації споруд, поєднання  їх роботи із заходами благоустрою й озелення, налагодження системи моніторингу, врахування сезонності та аномальності  проявів гідрометеорологічних процесів. У статті «Договори щодо розпоряджання майновими правами на ноу-хау» ви дізнаєтесь про чинне національне законодавство у сфері права інтеллетуальної власності, поняття які використовуються в загальному та спеціальному законодавствах для позначення договірних способів розпоряджання майновими правами інтелектуальної власності.

Економіка України. 2019.№ 3.

У цьому номері наукового журналу у розділі «Управління економікою: теорія і практика» читайте статтю про удосконалення тарифної політики у сфері електроенергетики для досягнення секторальної та макроекономічної збалансованості. Впровадження нової моделі ринку електричної енергії має на меті не тільки усунути певні диспропорції в ціноутворенні на електричну енергію та послуги з її транспортування і розподілу, але й створити стимули для модернізації електромереж. У розділі «Фінанси. Податки. Кредит» отримано результати комплексного оцінювання конкурентоспроможності ринку банківських послуг України.

 

 

Новое время. 2019. №23.

У цьому номері в розділі “Бізнес”, читайте статтю “Масовий заплив” як відпочинок за кордоном стає нормою для великої кількості українців, завдяки безвізу, відносної стабільності та зростання числа бюджетних авіарейсів. У статті “П’ять років суворого режиму” Франсуа Оланд, недавній глава Франції, в своїй книзі президентських мемуарів розповідає про бурхливі будні Єлисейського палацу і згадує найяскравіші моменти зустрічей з колегами. У розділі “Архів” стаття “Уроки української” розповість як в 1928 році влада радянської України затвердила нові норми правопису мови титульної нації, а потім більшу частину вчених, які працювали над правописом, репресували за сфабрикованими звинуваченнями.

Надзвичайна ситуація плюс. 2019. №6.

У цьому номері журналу опубліковано статтю «Спецкурс. Цивільний захист. Захист населення і територій від надзвичайних ситуацій», де мова йде про аварійно-рятувальні та інші невідкладні роботи. Ви маєте змогу прочитати ряд публікацій щодо заходів захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, а саме: основ організації й проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт під час ліквідації надзвичайної ситуації. Збройний конфлікт на території України, який сам є воєнною надзвичайною ситуацією, підвищує небезпеку виникнення інших надзвичайних ситуацій техногенного та соціального походження.

 

Соціальний захист. 2019. №5-6.

У цьому номеру інформаційного та науково-виробничого журналу ви маєте  змогу познайомитися зі статтями про пріоритети урядової політики: уряд затвердив порядок ведення електронного реєстру лікарняних, ним затверджено новий порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, уряд посилив соціальний захист громадян, призваних на навчальні військові збори. У розділі «Соціальні гарантії» читайте про підтримку окремих категорій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, Мінсоцполітики вимагає від надавачів послуг коректно проводити нарахування одержувачам субсидій, 1 млн. людей отримали допомогу від Фонду у 1 кварталі 2019 року.

 

Фінансовий контроль. 2019. №6.

Із розділу «Корисна інформація» цього номеру журналу ви дізнаєтесь, що таке річна та проміжна звітність, які категорії підприємств звільнені від певних звітів. У статті «В якому стані продовольча безпека країни?» читайте як через прогалини у санітарному законодавстві, відсутність взаємодії між Міністерством охорони здоров’я України і Держпродспоживслужбою виникла неможливість штрафувати порушників, погіршується санітарно-епідемічна ситуація, зокрема зростає кількість вірусних та інфекційних захворювань.

 

 

Безпека життєдіяльності. 2019. № 6.

У цьому номері науково-популярного журналу у розділі «Основи здоров’я» читайте пам`ятку населенню щодо дій у надзвичайних ситуаціях це: профілактика інфекційних захворювань та харчових отруєнь, оскільки у літній період частішають випадки харчових отруєнь та спалахів гострих кишкових інфекцій, пов`язаних із вживанням бактеріально забруднених продуктів харчування та питної води. У розділі «Методика навчання» надруковано сценарний урок – безпечний відпочинок улітку (Розборка заняття з учнями початкових класів). У розділі «Пожежна безпека» читайте інтерв’ю з начальником відділу охорони і захисту лісів державного агентства лісових ресурсів України Ігорем Будзінським.

 

Народна творчість та етнологія. 2019. №2.

На сторінках цього номеру ви знайдете статті про соціокультурне життя українських громад. Стаття «Специфіка порубіжної ідентичності: теоритичниі конструкти і сучасні виклики» присвячена осмисленню проблем порубіжної  ідентичності в Україні в контексті сучасної геополітичної динаміки. У статті «Домашнє насильство в традиційній культурі українців»  на основі аналізу етнографічних джерел зроблено спробу розглянути та проаналізувати тривалий час замовчувану тему: домашнє насильство в традиційній селянської культурі середини ХІХ – початку ХХ ст. З огляду на те, що традиційна українська культура була патріархальною і влада зосереджувалася в руках чоловіків, саме ця група найчастіше й чинила агресію щодо підлеглих жінок та дітей.