Шановні користувачі!

Пропонуємо ознайомитись з деякими журналами, які надійшли до відділу періодичних видань.

 

Досягнення біології та медицини. 2018. № 2.

Видавцем журналу є Одеський національний медичний університет. У цьому номері можна ознайомитися з проблемними статтями з нових медико-біологічних технологій; оригінальними дослідженнями – результатами пріоритетних робіт, що вносять суттєвий вклад у розвиток медицини та біології; статтями з фундаментальних проблем медицини та біології; проблемами доказової, трансляційної та персоналізованої медицини.

 

 

 

Інтегративна антропологія. 2018. № 1.

Медико-філософський журнал Одеського національного медичного університету подає у цьому номері статті про філософські проблеми науки, про наноматеріали і нанотехнології для медицини, про генетичні аспекти біології та медицини, про патологічні стани і сучасні технології в медицині.

 

 

 

 

Мікробіологія і біотехнологія. 2019. № 2.

Видавцем журналу є Одеський національний університет імені І. І. Мечникова. У ньому висвітлюються результати наукових досліджень у галузі мікробіології та біотехнології, об’єктами яких є прокаріотні (бактерії, архебактерії), еукаріотні (мікроскопічні гриби, мікроскопічні водорості, найпростіші) мікроорганізми та віруси. Тематична спрямованість статей, що публікуються в журналах: мікробіологія, вірусологія, імунологія, молекулярна біотехнологія, створення нових штамів мікроогранізмів, антимікробні засоби, мікробні технології в сільському господарстві, мікробні технології у харчовій промисловості, захист та оздоровлення навколишнього середовища, отримання енергоносіїв та нових матеріалів тощо.

 

Одеський медичний журнал. 2018. № 6.

Засновником і видавцем журналу є Одеський національний медичний університет. У ньому публікуються теоретичні й оглядові статті, які відображають важливі досягнення науки, підсумки завершених оригінальних клінічних і експериментальних досліджень, основні результати дисертаційних робіт з медицини, біології та фармації, а також матеріали меморіального характеру.

 

 

 

Офтальмологический журнал. 2019. № .6.

Науково-практичний журнал для офтальмологів Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В. П. Філатова НАМН України, в якому розглядаються питання клінічної офтальмології, публікують експериментальні дослідження, розглядають різні випадки з практики.

 

 

 

 

Вокруг света. 2019. № 12.

У цьому номері у статті “6 ульотних точок на землі” ви опинитеся на озері Комо на віллі Балбьянелло, де знімали “Зоряні війни. Епізод ІІ: Атака клонів”. У розділі «Традиции» ви зможете прочитати про фестиваль Дікенса, який проходить вже 28 років в Девентері, Нідерланди, там відкривається “портал” у вікторіанську Англію. Які події відбувалися 500 років тому, читайте в розділі “Годовые кольца”. Найвищий міст, найдовший тунель, найбільший будинок … Китайці люблять дивувати світ рекордами. У найближчих планах – перевершити одне з семи чудес світу, висячі сади Семіраміди. Прямо з балкона хмарочоса зірвати сливу або персик – для нового Китаю це вже не фантастика, про це стаття “Выйти из сумрака». Кореспондент “Вокруг света” побувала в Лондонському найстарішому капелюшному магазині Lock & Co. Hatters. Чарлі Чаплін, який прославив котелки, замовляв їх саме в цьому магазині, тепер котелки купують навіть бородаті хипстери, щоб носити їх із шортами. Про історію цього магазину стаття «Головное предприятие».

Безпека життєдіяльності. 2019. № 11.

У цьому номері журналу можна ознайомитися з досвідом роботи евакуаційних органів. Для учнів 4-х класів запропонована гра-вікторина «Безпека руху пішоходів». Пам’ятка для батьків та вихователів дошкільних навчальних закладів «Профілактика травматизму серед дітей дошкільного віку». Рекомендації як повноцінно харчуватися під час посту. Та багато іншої цікавої інформації.

 

 

 

НАДЗВИЧАЙНА СИТУАЦІЯ плюс. 2019. № 11.

У цьому номері журналу можна ознайомитися з матеріалами практичної конференції «Безпека в закладах освіти: від учня до вчителя», з метою популяризувати культуру безпеки людини, починаючи з дитинства. Продовжено курс публікацій щодо особливості проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій унаслідок землетрусу, зсуву, обвалу, карстового провалу та осідання земної поверхні. Розповідається про забезпечення пожежної безпеки у закладах охорони здоров’я. Про розвиток технічного регулювання у сфері цивільного та протипожежного захисту. Про те, як Державне агентство України з управління зоною відчуження успішно реалізовує реформу системи поводження з радіоактивними відходами. Про надання першої медичної допомоги при травмі голови й хребта. Про дитячу безпеку в автомобілі. Можна ознайомитися з досвідом управління водними ресурсами Ізраїлю. У рубриці «Сторінки історії» розповідається про маловідомий факт: у 1949 році на урановому руднику в Йохангеоргенштадті (НДР) стався сильний вибух, який спричинив масову загибель людей.

Пам’ятки України: історія та культура. 2019. № 3-4.

Номер журналу присвячений знаковій постаті в історії Києва – Меценату з великої літери – Григорію Гладинюку. Він був одним із лідерів київського готельного бізнесу, купцем першої гільдії, відомим благодійником свого часу.

 

 

 

 

Український історичний журнал. 2019. № 4.

У цьому номері журналу можна прочитати статті до 450-річчя Люблінської унії. Викладено основні положення нового концептуального тлумачення сукупності воєнних дій, що ввійшли в історіографію як «битва за Дніпро» й базуються на більш широкому розумінні її змісту, масштабів, тривалості, наслідків і значення для всього перебігу протистояння на Східному фронті. Проаналізовано історичне письмо пізнього Пантелеймона Куліша, обстоюється теза, що його доречно репрезентувати як складного та суперечливого предтечу консервативного проекту української історіографії початку ХХ ст. Порівняно історіографію Великобританії та Німеччини періоду Першої світової війни у створенні ними образу ворога для визначення спільних рис та особливостей у різних соціальних контекстах. До 100-річчя від дня народження Івана Лисяка-Рудницького публікуються фраґменти його листування із М. Рудницькою (сина з матір’ю) з фонду вченого, який зберігається в архіві Альбертського університету; у листах, що друкуються, відображено важливі історичні, культурні, соціальні контексти післявоєнної української інтелектуальної еліти, яка опинилася поза межами Батьківщини, її пошуки шляхів до самореалізації на чужині та адаптацію до викликів часу з урахуванням непростих міжлюдських стосунків.

Демографія та соціальна економіка. 2019. № 3.

У цьому номері журналу можна ознайомитися з особливостями динаміки тривалості життя населення метрополісів України та порівняти з рештою населення регіонів, у яких вони проживають. Спрогнозовано внутрішню та зовнішню територіальну мобільність молоді в Україні, зокрема, на найближчі п’ять років, та визначено фактори, які стимулюють або стримують міграцію молоді. Досліджено сучасні макроекономічні особливості надходження коштів трудових мігрантів в Україну, виявлення їхньої специфіки в регіональному розрізі. Висвітлено результати дослідження сучасної міжнародної динаміки особистих переказів мігрантів, оцінки їх масштабів і наслідків.

 

Вісник Пенсійного фонду України. 2019. № 11.

У цьому номері журналу можна прочитати про підсумки роботи Пенсійного фонду України за 9 місяців 2019 року; аналітичне дослідження Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М. В. Птухи НАН України щодо визначення основних напрямів міграційних переказів, їхній вплив на економіку країн, визначення територіальних відмінностей у рівні життя населення, зокрема бідності та нерівності, пов’язаних з надходженням коштів із-за кордону; рішення Верховного Суду України справ за участю органів Пенсійного фонду України; консультація фахівця з окремих питань заповнення Звіту щодо сум нарахованого ЄСВ на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування; загальний огляд змін до Закону України «Про державну службу»; досвід Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області з організації роз’яснювальної роботи серед молоді «Чому треба працювати офіційно: легалізація зайнятості очима дітей»; основні вимоги до стилістики оформлення, правил та етикету вручення візитної картки; інша статистична інформація.

Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. Сер. : Юридичні науки. 2019. № 5.

У цьому номері журналу можна ознайомитися зі статтями з теорії та історії держави і права; деякими питаннями публічного права та кримінального права.

 

 

 

 

 

Економіка та держава. 2019. № 10.

У цьому номері журналу досліджено стан продовольчого забезпечення в рамках світових оціночних показників; проаналізовано демографічну стійкість суспільства як основу економічного розвитку; розглянуто світовий досвід розвитку роздрібних торговельних мереж; розглядаються питання організації внутрішнього ринку дитячого туризму в Україні; визначено характер залежності розвитку економіки України від темпів та напрямів зовнішньої трудової міграції на початку ХХІ ст.; представлено оглядовий аналіз сучасного інструментарію забезпечення прозорості місцевих бюджетів в Україні; розроблено пропозиції щодо удосконалення інституційної структури вітчизняної системи забезпечення фінансової стабільності кредитних спілок на засадах саморегулювання; надано рекомендації як захиститися від рейдерства в агробізнесі; досліджено розвиток мережевої економіки у контексті глобалізаційних процесів; досліджено економічну сутність послуг, класифікацію послуг та основні види продуктів сфери послуг; ряд статей, присвячено економіці підприємств.

Регіональна економіка. 2019. № 3.

У журналі висвітлюються теоретичні та прикладні питання, пов’язані з формуванням та реалізацією державної регіональної політики в Україні, проблемами соціально-економічного життя її регіонів. Подаються офіційні матеріали, ділова інформація, повідомлення, рецензії.

 

 

 

 

Фінансовий контроль. 2019. № 10.

У цьому номері журналу можна дізнатися про дослідження причин, які негативно впливають на розвиток космічної галузі: Державна аудиторська служба провела державний фінансовий аудит виконання бюджетних програм у Державному космічному агентстві України за 2016-2018 роки. Про результати проведеного аудиту закладів післядипломної освіти Чернігівщини: на вітер викидаються мільйони бюджетних коштів через дублювання функцій цими вишами, сумнівні витрати та «роздутий» штат керівників. Про проведення аудиту виконання бюджетних програм Державним агенством автомобільних доріг України. Як студентам на землі господарювати: фаховий виклад про правові сторони обробітку сільськогосподарських земель закладами освіти (самостійне господарювання, спільна діяльність, предмет договору, порушення). Чи завжди прозоре ProZorro: розповідь про типові порушення законодавства при здійсненні відкритих торгів.

Корреспондент. 2019. № 23.

Пів року минуло з того моменту, як Володимир Зеленський став Президентом України. Рейтинг довіри до нього поступово знижується. Що тягне вниз його рейтинг читайте у статті «Фанаты рейтингов» . У статті «Уверенная поступь Казахстана» кореспондент журналу  зустрівся з послом Казахстану в Україні Саматом Ордабаєвим і поставив ряд питань з економіки, розвитку, інвестицій, соціальної політики та туризму. Казахстан в рейтингу “Doing Business” в 2019 році посів 25 місце. У розділі «Персона» Кореспондент поставив два десятка питань міністру фінансів Оксані Марковій – про податки, державний борг, перспективи подолання кризи, про Приватбанк, а також про візит місії МВФ до Києва.  У статті «К кризису готовы» Кореспондент з’ясовував, як безболісно пережити новий економічний спад, з яким Україна може зіткнутися вже в 2020 році.

Країна. 2019. № 48.

У розділі «Культура» читайте статтю «Український театр не має свого Жадана» про найкращу виставу минулого сезону Київського театру на Лівому березі «Погані дороги». Її постановницю, 37-річну Тамару Трунову, визнали найкращим режисером України. Переможці Другого всеукраїнського театрального фестивалю – премії «ГРА» отримали по 50 тисяч гривень на нові постановки. Стаття «Чоловік сім місяців брехав, що в нього рак» розповість як у Китаї дітям до 16 років заборонили грати в комп’ютерні ігри більш як півтори години на день і після десятої вечора. Платні забавки доступні лише старшим 8 років. Так борються з надмірним захопленням Інтернетом серед дітей. У статті «Якщо місто завмирає у заторах, у ньому занепадає економіка», громадський діяч, політик, співавтор закону про е-квиток Ігор Васюник розповість, як можна уникнути помилок, яких припустилися в Китаї, Америці та Європі при розробці стратегії розвитку міст. Якісний і швидкий громадський транспорт має стати альтернативою автомобілю.

Країна. 2019. № 50.

У цьому номері підводяться підсумки політичного, економічного та культурного життя України за 2019 рік. Про головні події року читайте в розділі “Абетка”. У розділі «Культура» ви можете прочитати про перший в Україні фольклорний ансамбль «Древо», який займається виконавчою реконструкцією автентичних музичних традицій та виник з ініціативи студентів Київської консерваторії. У цьому ж розділі читайте про один із найоригінальніших столичних театральних проєктів минулого року – «Наталка Полтавка.doc» у новому драматичному театрі на Печерську. У розділі «Спорт» читайте про Віктора Скрипника, який працював у Німеччині тренером «Вердера» вісім років і може очолити когось із грандів українського футболу.

Український тиждень. 2019. № 48.

У цьому номері стаття «Цукерковий настрій» розповість про пів року роботи Володимира Зеленського на посаді президента України. Громадяни досі не розчарувалися у виборі президента та народних депутатів, але окремі дії влади вже не викликають захвату більшості. У статті «Мутації голосу» ви дізнаєтесь куди прямує партія Святослава Вакарчука. Потенційно партія може привабити розчаровану помірковану частину електорату «слуг». Адже «Голос» теж має нові обличчя, нове бачення, нові прагнення та ще й, на відміну від монобільшості, нові стандарти. У розділі «Суспільство» стаття «Рідне місто президента» розповість як живе Кривий Ріг сьогодні, оскільки рідне місто Зеленського не менш парадоксальне, ніж його політична кар’єра. Про відносини між Китаєм і США читайте у статті «Китай хоче захопити НАТО зненацька». Піднебесна стає дедалі агресивнішою щодо США, а також щодо ЄС та НАТО. Американці спостерігають за новим ворогом і звертають увагу на активність Пекіна на півдні Тихого океану.

Вісник Національної академії наук України. 2019. № 11.

У цьому номері журналу проаналізовано провідні тенденції розвитку філософії в Інституті філософії імені Г. С. Сковороди НАН України в контексті парадигмальних змін у світовій філософії та формування діалогічної цивілізації. Висвітлено низку найважливіших досліджень з розроблення методів захисту інформаційних технологій та правових засад кібернетичної безпеки. Проаналізовано розвиток біопаливної галузі, зокрема виробництва біоетанолу, у світі загалом і в Україні зокрема. Розглянуто етапи впровадження Методики оцінювання ефективності діяльності наукових установ НАН України. Проаналізовано сучасний стан родовищ бурштину в Україні та розглянуто основні проблеми, що виникають у зв’язку з неконтрольованим самовільним видобутком бутштину і мають серйозні негативні наслідки для природи Полісся.

Наука та інновації. 2019. № 4.

У журналі друкуються статті та короткі повідомлення, що містять відомості про наукові дослідження, технічні розробки, перспективні бізнес- та інноваційні проекти, ноу-хау різних напрямків, науково-технічні та тематичні матеріали, а також повідомлення про конференції, профільні та спеціалізовані виставки, вихід з друку наукових видань.

 

 

 

Нумізматика і фалеристика. 2019. № 4.

У цьому номері журналу продовжено публикацію розділу зі Словника-довідника музейного працівника «Предмети нумізматики, фалеристики, сфрагістики», літери «С-Т». Можна дізнатися про фалеристичні пам’ятки Руханкового товариства й огневої сторожі «Луг» (1925 р.) та його провідника Романа Дашкевича. Розглянуто матеріали українських газет, виданих у дорадянський період, з фондів Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського, що мають відношення до фалеристики та медальєрики. Розповідається про види, різновиди, трансформацію натільних хрестиків України XVII-XX ст. Про знайдені у Волинській області саморобні дюралюмінієві кокарди вояків УПА із зображенням тризуба, обрамленого колосками. Розповідається про Шевченківські жетони-медалі Московської фабрики Д. Л. Кучкіна, що були виготовлені до урочистого вшанування 50-ї роковини смерті Т. Г. Шевченка. Про запровадження медалі для моряків – медалі Нахімова. Розмова з головним тренером збірної України з сучасного п’ятиборства (пентатлон) про те, чим ознаменувався цей сезон для наших спортсменів та які перспективи вони мають на олімпійський рік.

Тайны ХХ века. 2019. № 50.

З рубрики “Мировые новости»  ви дізнаєтеся про нові гігантські малюнки, недавно виявлені на плато Наска в Перу; про те, що тепер галограму можна не тільки побачити, а й помацати; про мертву воду, яка, виявляється, існує не тільки в казках; а також про ліки від старості, створені швейцарськими та італійськими вченими. Зі статей інших рубрик ви дізнаєтеся, що Америка більше не супердержава. Такий висновок на підставі фактів, робить автор Сергій Мінаєв. З автором Ольгою Строгової ми відправимося в глибини космосу і дізнаємося про дивовижні відкриття, зроблені автоматичними міжпланетними станціями “Вояджер-1” і “Вояджер-2”. Ці космічні мандрівники подолали кордон сонячної системи і скоро сповістять на Землю про побачене в “чорній безодні”.

Міжнародний туризм. 2019. № 6.

У цьому номері журналу розповідається про те, в яких країнах можна чудово відзначити зимові свята. Вирушити в мандрівку з популярним українським письменником Андрієм Кокотюхою, який вирішив перенести дію своїх ретродетективів до Парижу, тому дослідив місто сам. Тому, хто вибрався на відпочинок у Єгипті, просто необхідно хоча б на якийсь час покинути пляжний релакс та відвідати 10 найцікавіших місць тисячолітньої країни. Бажаючим незвичайної суміші вражень потрібно відвідати малазійську столицю Куала-Лампур: мікс традицій і хай-теку, глибокої історії та новітнього стилю життя. Час відкрити широкому колові українців грецький острів Евія, обо Евбея, – край богів і героїв, мислителів, драконів, цілющих вод і унікальних явищ природи. Полярне сяйво – одне з найяскравіших явищ на планеті, тож довідайтеся куди найкраще вирушити мандрівнику для спостереження за цим фантастичним видовищем.

Олімпійська арена. 2019. № 11.

У цьому номері журналу до 95-річниці з дня заснування фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України публікується бесіда з першим заступником ФСТ Віктором Коржем про організаційну, економічну діяльність товариства, про розвиток фізкультурної і спортивної роботи у правоохоронних органах та серед дітей і молоді. Поздоровлення зірок спорту свого рідного товариства «Динамо» з ювілеєм. Розповідається про українську легкоатлетку у секторі стрибків у довжину хмельничанку Марину Бех-Романчук, яка не просто показує високі результати на світових змаганнях, а й прогресує від турніру до турніру. «Феномен «Шева-тайм»: збірна України з футболу сенсаційно пройшла відбір на фінальний турнір Євро-2020 з футболу, посівши перше місце у групі.

Вивчаємо українську мову та літературу. 2019. № 31-33.

У цьому номері науково-методичного журналу можна ознайомитися з матеріалами про мультимедійні засоби навчання на уроках української мови та літератури; з тематичними контрольними роботами з української мови в 7 кл.; з неологізмами в сучасній українській мові (на лексичному матеріалі українських ЗМІ). Проаналізовано повість Г. Квітки-Основ’яненка «Маруся»; розкрито питання донжуанства в драмі Лесі Українки «Камінний господар» та тлі світової традиції; проаналізовано новелу Григора Тютюнника «Три зозулі з поклоном»; можна ознайомитися з уроком-реквіємом за повістю Євгена Гуцала «Голодомор»; запропоновано ознайомитися з маловідомими матеріалами про яскраві й трагічні постаті в українській культурі: до 100-річчя загибелі письменника Гната Михайличенка та поета Василя Чумака.

Дивослово. 2019. № 12.

У цьому номері журналу подано план-конспект уроку української літератури за поезіями Станіслава Чернілевського; план-конспект заняття, присвяченого побудові твору-опису картини на прикладі репродукції картини Юрія Клапоуха «Зимовий пейзаж»; урок присвячений вивченню повісті Михайла Коцюбинського «Тіні забутих предків». Мовно-літературні тести на допомогу в підготовці до ЗНО. Розглянуто й узагальнено погляди вчених стосовно походження жанру думи з проекцією на природу мови творів героїчного епосу. Визначено художні координати української експериментальної прози ХХ – початку ХХІ століть. Висвітлено місце Пантелеймона Куліша в українському історико-літературному процесі ХІХ ст., опираючись на оцінки видатних діячів української культури. Робиться спроба окреслити визначальні риси творчого портрета сучасної письменниці Галини Тарасюк, а також чинники, які мали вплив на формування її стилю.

Слово і Час. 2019. № 9.

У цьому номері журналу можна ознайомитися із статтями до 200-річчя Пантелеймона Куліша. Розглядається поетика, структура й сенси замкненого простору в «Повісті про санаторійну зону» Миколи Хвильового. З’ясовано специфіку зображення у «Щоденниках» Олеся Гончара інших країн та народів, розкрито особливості авторського сприйняття інокультурних реалій та етнообразів. До 80-річчя від дня народження класика української літератури ХХ ст. Валерія Шевчука здійснено огляд особливостей його індивідуального стилю, великої історико-літературної, культурологічної діяльності та її значення в національному гуманітарному просторі. Українська національна ідея в творчості Дмитра Павличка. До 85-річчя від дня народження відомого українського літературознавця, критика, поета та перекладача Миколи Ільницького опубліковано його роздуми про український літературний процес ХХ ст. У рубриці «Літературні силуети» можна ознайомитися творчістю театрального діяча, прозаїка Леоніда Пахаревського, повстанського поета Мирослава Кушніра, поета Аркадія Казки.

Березіль. 2019. № 4.

У цьому номері журналу можна ознайомитися з поезією Івана Прокоф’єва, Любові Матузок, В’ячеслава Гука, Оксани Почапської. Прочитати дорожні рефлексії Раїси Харитонової «Краматорськ – Київ», закінчення публікації роману Лани Перлулайнен «Імператриця смути», оповідання Тимофія Гаврилів «Даринка»; любителям архаїчно-епічного письма пропонується ірландська сага «Зустріч Лідан і Курітіра» у перекладі Олени О’Лір. У рубриці «Публіцистика» опубліковано інтерв’ю з письменником Тарасом Прохаськом, яке є фрагментом із книги, що незабаром вийде у видавництві «Pabulum». Можна прочитати фрагменти щоденника «Рік 2019-й» українського письменника Олеся Волі.

 

 

Дзвін. 2019. № 6.

У цьому номері журналу можна ознайомитися з поезією Миколи Петренка, Богдана Смоляка, Івана Редчиця, Галини Олійник, Тараса Григорука, Тараса Трунка, Оксани Шморгун; з повістю-діалогом Олесі Волі «Надлюдське, – ні, людяне» та повістю Дмитра Кешеля «…І день прожити…» із циклу «Родаки». У рубриці «Постаті» можна прочитати про видатного вченого, легенду світової гуманітаристики Омеляна Прицяка (до 100-річчя від дня народження) та журналіста, громадського діяча Володислава Біберовича (до 130-річчя від дня народження). У рубриці «Життя і слово» можна прочитати про життя і творчість сучасних українських поетів: Ярослава Павуляка та Ігоря Трача.

 

Радуга. 2019. № 9-10.

У цьому номері журналу можна прочитати оповідання Андрія Міллера, Сергія Шинкарука, Віталія Бабущака, Володимира Єременка, Алли Потєхової. Поезію Михаїла Красикова, Віктора Сироватського, Євдокії Ольшанської. Розповідь письменниці Інни Мельницької про будинок, що знаходиться на вул. Юр’ївській, 8, в якому розташовувалася перша харківська комуна, що мала назву «Іскра»; про життя буття вихованців дитячого будинку, які видатні українці провели своє дитинство в цій комуні. Можна прочитати фрагменти майбутньої книги Михайла Френкеля «Дело было на Евбазе». Розповідь про взаємовідносини Олексія Толстого та Давида Бурлюка.