З АНОНСУ ВИСТАВКИ:

Володимир Наталушко народився в Чернігові. Школярем прийшов в художню школу. Отримав середню, а потім й вищу художню освіту з фаху живопису, скульптури, архітектури та станкового живопису. Перша персональна виставка відбулася в Чернігові, найбільший успіх принесла виставка в Одеському Будинку-Музеї імені Реріха.
З 2008 року Володимир Наталушко є членом НСХУ. Його роботи знаходяться в приватних колекціях України, Франції, Німеччини, США, Польщі, Норвегії.

 

Студенти «Університету третього віку» Приморського терцентру міста Одеси відвідали Будинок-Музей імені  Реріха на третій день жалоби по загиблим в Чернігові, а директорка Олена Петренко за проханням відчинила двері у понеділок, вихідний день музею. Треба сказати, що відкриття виставки «Рефлекс» художника з Чернігова Володимира Наталушка 19.08.2023 о 14.00 в Одеському Будинку-музеї Реріха відбулося в той самий день, після того як суботнім ранком російські окупанти вдарили балістичною ракетою по центру Чернігова й влучили в Чернігівський драмтеатр з ушкодженням і жертвами. Що відчував на ту мить художник, відкривши виставку?

Якщо він із самого початку війни був проти фіксації руйнацій, то тепер нам тільки гадати, якими саме квітами зацвітуть його полотна, які на них з’являться облаки, якими рясним дощами вмиються чернігівські землі?
Виставку цього літа склали картини-натюрморти 2022-2023 р.р. Всі роботи  мають влучні поетичні назви: «Бульбашки», «Лімончелло», «Сузір’я», «Пахощі», «Тигр», «Акцент», «Лілова пісня», «Кава з шоколадом», «Чай», «Підготовка до салату»  та багато інших.

Художник сприяє створенню гарного настрою глядача, його душевної рівноваги, коли він в змозі  помічати і радіти простим буденним речам. Для нього, навіть, приготування їжі на рівні ритуалу:
ось зараз приготуємо смачний салат з соковитих овочів, зверху присипимо зеленню, а потім не поспішаючи з насолодою його з’їмо. Дуже бажано розділити цю звичайну трапезу, смачно похрумтіти цибулею, відчути різні смакові відтінки огірка, помідори і скоринки хлібу – усіх багатств української землі, які створюють неповторний смак життя.

Художник навмисно відволікає нас від воєнних подій, не фіксує руйнації, вчить набувати ресурси з того, що є навколо нас, максимально  включаючи різні аналізатори. Кожний з присутніх на виставці, напевно, мріє побувати в Чернігові після війни, щоби побачити чудову церкву Параскеви П’ятниці, чернігівський Вал Дитинець, а також річку Десну, яку оспівував режисер Олександр Довженко – там живуть незламні черніговчани.

Марія Фетісова.