17 листопада 2019 року о 17.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться муніципальна дискусія «Сучасне місто – сучасні виклики» за участі Норберта Нойнхауза – екс віце-мера міста Трір (Німеччина) та екс віце-мера міста Одеси Валерія Матковського.

Унікальні гості з унікальним досвідом у місті, яке має всі можливості, щоб бути унікальним.

Норберт Нойнхауз – на початку його роботи в мерії Трір знаходився напередодні дефолту і потребував дієвих рішень, здатних змінити його важкий стан. Мерія, в якій пан Нойхауз відповідав за економічний напрямок, вирішила не підключати до оновлення Тріра сторонні консалтингові компанії. Натомість було створено робочі групи з самих жителів міста, які формулювали бачення його розвитку на 30 років уперед у різних сферах – економіки, культури, підприємництва, соціальних галузей..

Також Трір почав активно розвивати туристичну привабливість міста.

– Наше місто вважається найстарішим у Німеччині, – говорить Норберт Нойхауз. – Разом з тим, і його треба було красиво «упакувати» і цікаво подати для туристів, щоб вони до нас приїхали. Це було непросто. Так, зокрема, Трір – столиця виноробства, але довгий час в місті не було жодного закладу, де турист міг би скуштувати місцевого вина. Ми довго боролися з цим, переконували рестораторів, щоб вони пропонували відвідувачам, в тому числі, і місцевий продукт.

Модератор – громадський діяч Олег Михайлик.

Організатор – команда активних громадян «Одеса 2000».

Вхід вільний.