День працівників морського та річкового  флоту –  професійне свято працівників морського та річкового флоту України. Відзначається щорічно у першу неділю липня.

Всього в країні налічується 18 морських торгових, 4 рибних і 13 річкових портів.

У «День флоту України» керівництво країни і вищі чини ВМФ України вітають своїх підлеглих з цим професійним святом, а найбільше відзначилися співробітники нагороджуються державними нагородами, позачерговими військовими званнями, пам’ятними подарунками, урядовими грамотами та подяками командування.

Співробітники відділу виробничої літератури бібліотеки до Дня працівників морського та річкового флоту підготовили книжково-ілюстративну виставку «Морська індустрія: проблеми і можливості», де представлені книги і журнали.

У журналах «Порты Украины», «Транспорт», «Судоходство», «Судостроение и ремонт» та ін. є інформація про морські судна для Шовкового шляху, про порт Южний. про порт міста Білгород-Дністровський та ін..

У журналі « Порты Украины»(2019. – № 3. – С. 26) опубліковані статті «Украинское Дунайское пароходство установило рекорд перевозки пассажиров», « Наші теплоході конкурують з більш комфортабельними іноземними за рахунок доброго сервісу».

Особливу увагу рекомендуємо звернути на книгу «Україна – морська держава». Ця книга складає статті вчених, моряків, журналістів, що розповідають про зародження флоту України, починаючи з Київської Русі. Не кожна країна має такі широкі морські терени, які є в Україні. В цьому ще одна унікальність нашої Батьківщини.

Серед книг слід виділити: Щипцов О.А. «Україна морська держава», в якій розглядаються процеси, що відбувалися в період становлення державності незалежної України у морегосподарських структурах; Винников В.В. «Экономика предприятия морского транспорта»; Крыжановский С.В. «Морские порты Украины в рыночных условиях».

Бібліографічний покажчик «Порти Одеського регіону: на шляху до євроінтеграції» знайомить з історією,сучасним і майбутнім портів Одеського регіону.

Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з виставкою.