10 жовтня 2018 року о 10.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться науково-практична конференція Одеського інституту психічного здоров’я для лікарів, психологів педагогів інших фахівців в галузі психічного здоров’я та студентів відповідних спеціальностей.

Такі конференції Одеський інститут психічного здоров’я проводить щорічно саме в цей день, коли у всьому світі за рішенням ВООЗ відзначається Міжнародний день психічного здоров’я. Водночас це є день народження самого Інституту, який постав в Одесі з ініціативи низки громадських організацій у 2012 році. Короткий звіт про діяльність інституту за останні два роки і різнопланові доповіді науковців завершаться панельною дискусією на зазначену тему.

Підліткові роки та перші роки дорослого життя – це час життя, коли відбуваються багато змін, наприклад, зміна шкіл, виїзд з батьківського дому і початок університету чи нова робота. Для багатьох це – захоплюючі часи. Вони також можуть бути часом напруги та побоювання проте. У деяких випадках, якщо вони не визнаються і не впораються, ці почуття можуть призвести до психічних захворювань. Розширення використання онлайнових технологій, безсумнівно, приносить багато переваг, також може призвести до додаткових тисків, оскільки зв’язок із віртуальними мережами в будь-який час дня та ночі зростає. Багато підлітків також живе в районах, що постраждали від гуманітарних надзвичайних ситуацій, таких як конфлікти, стихійні лиха та епідемії. Молоді люди, які живуть у таких ситуаціях, особливо вразливі до психічних розладів та хвороб.