Студенти Університету третього віку Приморського територіального центру відвідали виставку картин-пейзажів і моделей вітрильних яхт Зарицького Бориса Костянтиновича.

Незвичайна виставка відкрилася 21.07.2023 о 16-00 в Болгарському культурному центрі за адресою: провулок Віце-адмірала Жукова, 7 за підтримки Ротарі-клубу «Одеса-Рішельє» та Асоціації жінок України «Дія».

Олена Щебетовська, членкиня Всесвітнього Клубу Одеситів, громадська діячка та головна організаторка виставки разом з директором Болгарського культурного центру Дмитром Терзі приклали чимало зусиль, щоби виставка відбулася.

Серед шановних гостей виставки були Ірина Тимохова, мистецтвознавчиня; Ріта Колобова, президентка БФ “АVE”; Ірина Гриник, завідувачка організаційно-масового відділу Чорноморської флотилії юних моряків; Олександра Лейфер, авторка художньої методики “алей” та багато інших.

Борис Зарицький народився у селі Неділкове Савранського району Одеської області у 1936 році, зараз йому 86 років. В море вперше вийшов в 1956 році. Працював на судах далекого плавання 42 роки.

За висловом одеської мистецтвознавчині Ірини Тимоховій, він є самородком й “self-made man” – людиною, яка себе зробила сама. Картини виконані в стилі наївного мистецтва, яким оволоділи як європейські митці, так й українські, найбільш відомі – Анрі Руссо й Марія Примаченко.

Борис Костянтинович підтвердив  секрет вдалого знаходження в морської професії: коли не в морі, треба мати заняття для душі; знаходячись в морі – мріяти про рідні береги. Можна при цьому бачити небо і море, експериментуючи, змішуючи кольори, не побоючись перебільшення.

Кожна дощечка й мотузочка моделей вітрильників відшліфована й зав’язана його розумними люблячими руками. Навіть, інструменти зроблено ним самотужки.

Кожна картина відкриває чудовий пейзаж затишної України зі мрією побачити інші країни й повернутися додому.

Багато теплих вдячних слів було сказано на адресу професіонала, майстра і чудової людини від ветеранів Одеського морського порту, викладачів морських ВИШів Одеси, а також вдячних пересічних одеситів.

Студенти УТВ також подякували Борису Костянтиновичу Зарицькому за його багатогранний талант моряка, митця, мудрої людини, яка досягла віку довгожителя.

Марія Фетісова.