9 вересня 2022 року о 15.00 в Одеській ОУНБ імені М.С. Грушевського (Музей української книги, 1-й поверх) відбудеться чергова зустріч-дискусія про деколонізацію Одеси.

Разом із платформою культури пам’яті Минуле / Майбутнє / Мистецтво Зелений театр запустив цикл дискусій про деколонізацію в Одесі. Війна, яку веде Росія проти України, змушує міркувати не тільки про військовий опір, але й про ту частину минулого, яке пов’язано з Російською імперією.

І це третя дискусія з цього циклу!

Одеса була одним із найбільш динамічно зростаючих міст світу в 19 столітті та на початку 20-го. Це було місто підприємців, людей, які знали, що живуть тут саме для того, щоб заробляти. Зароблені в Одесі гроші запускали й театральне життя, й технічні інновації. Чи відбувалося це завдяки імперії?

Наші спікери впевнені, що якраз тиск імперії на вільних одеських людей спричинив те викривлення одеського «міфу», завдяки якому центральне місце в ньому посіли кримінальні персонажі.

Як знайти ядро одеської ідентичності, яке не змогла вбити навіть радянська влада? І головне — як на цих пошуках вибудувати стратегію розвитку Одеси?

Також долучитися можна онлайн! ОНЛАЙН трансляція розпочнеться на сторінках Зеленого театру та Минуле / Майбутнє / Мистецтво 9 вересня о 15:00

Вхід — донейшн, всі кошти йдуть героям та героїням із ЗСУ.

Спікери:

  • Олександр Бабич, історик, член історико-топонімічної комісії Одеської міської ради, голова туристичної агенції «Тудой-сюдой»;
  • Гера Грудєв, історик та літературознавець, науковий співробітник Музею євреїв Одеси та Одеського національного художнього музею;
  • Ніколай Вікнянський, підприємець, радник міського голови Одеси з гуманітарних питань, член робочої групи з підготовки та адаптації номінаційного досьє щодо включення Одеси в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Модераторка: Оксана Довгополова, докторка філософських наук, професорка кафедри філософії Одеського національного університету, співзасновниця платформи культури пам’яті Минуле / Майбутнє / Мистецтво.