19 травня 2019 року о 16.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) у межах освітнього проекту Intellectuarium відбудеться лекція на тему «Мартин Гайдеґер та поворот у філософії».

Лектор – Олександр Комаров (м. Київ), громадський діяч, правник, філософ, засновник проекту Club of Creative Philosophy, заступник директора Американського центру загального права при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (2014-2016), керівник ГО «Майстерня політичних трансформацій».

Поняття «повороту» вперше виникає в роботах Гайдеґера в 30-х роках, і часто цю метафору називають найбільш містичною складовою його філософії. Подекуди остаточно не зрозуміло, чи йдеться тут про історичний поворот до мислення досократиків, або поворотом називається деякий методичний крок в межах сучасного філософського мислення (або філософського мислення як такого).

Чи можна дати ясну критичну інтерпретацію даному символізму Гайдеґера?..

В рамках доповіді буде представлена та обґрунтована думка, що «поворот» є не просто необхідною вимогою філософування у феноменологічний спосіб, але й суттєвою ознакою класичної німецької філософії в принципі. Для цього буде проведений компаративний аналіз засадничих положень філософії Гайдеґера з роботами його попередників та сучасників Канта, Геґеля, Гусерля та Ясперса.

Вхід – free donation.

Для участі заповніть, будь ласка, реєстраційну форму ТУТ

Довідки за телефоном: +38093 034 59 99.