Шановні користувачі!

Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA – єдиний в Україні фестиваль такого формату. Мета – cприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

Вже традиційно в період з жовтня по грудень він їде мандрувати різними містами України, в т.ч. й на майданчику Одеської ОУНБ ім.. М. Грушевського.

Ми зібрали для вас повний розклад із стислим описом подій.

 

11.12, 17.00:  «Віддалений гавкіт собак». Фільм про життя 10-річного хлопчика, чиє життя перевернулося догори дригом через війну на Сході України. Виробництво Данії, Фінляндії, Швеції, 2017 р.

12.12, 17.00: «Веаюфром». Сюреалістична історія 45-річного двірника Жені, який має щороку їздити до США, в гості до матері, аби не втратити «Зелену карту». Фільм зняв український режисер Дмитро Лавриненко, зйомки тривали сім років. Стрічка отримала головний приз цього року в національному конкурсі DOCU/Україна.

13.12, 16.00:  «Зворотній бік усього»: Розповідь про родину із Сербії, в чиєму помешканні зачинені двері впродовж 70 років відділяли людей від їхнього минулого. Режисерка, Міла Турайлич, використовує історію власної родини аби відтворити життя людей під час великих змін та заворушень.

14.12, 17.00: «Жінка в полоні». Фільм-відкриття цьогорічного DocuDays в Києві. Зворушлива історія жінки, яка опинилася в сучасному рабстві в сучасній Європі але, не в останню чергу завдяки режисерці фільму, віднаходить свою свободу та повертає собі своє життя та ім’я.

15.12, 17.00: «Сіева». Кілька років тому фінські підлітки започаткували новий вид вуличного танцю, сіева – ніжний, гармонійний, геть не схожий на решту вуличних танців. Фільм розповідає про життя цієї групи та філософію танцю.

16.12, 17.00: «Моя щаслива непроста родина» та «Смерть дитини». Перший фільм – короткометражний, розповідає про трьох дівчат, які пов’язані між собою незвичайними родинними стосунками. Другий – тривожна, щемлива розповідь історій родин, що втратили дитину через нещасний випадок – або, як деякі вважають, з провини самих батьків.

18.12, 17.00:  «Гвендолін». Молодість – це не цифри, а стан душі, і це переконливо доводить героїня фільму – авторка книг з антропології, яка, окрім того, в свої шістдесят-з-чимось років займається пауерліфтингом та готується до чергових змагань. Дуже мотивуючий фільм, особливо для тих, кого непокоять питання віку.

19.12, 11.00: «Вихідний» та «Дорослі». Фільм «Вихідний» – портрет південного українського міста, що намагається віднайти свою ідентичність під час війни. Стрічка «Дорослі» присвячена кільком людям із синдромом Дауна, які, сягнувши вже зрілого віку, хочуть нарешті отримати трохи свободи – адже вони досі живуть з батьками та ходять до спеціальної школи.

 

Основний регіональний партнер та організатор фестивалю – Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України».

Вхід на всі заходи фестивалю безкоштовний.