Перший міський голова Одеси – француз Рішельє, перші банки і заводи в місті були засновані французами, перша газета видавалася в молодому місті саме французькою мовою (Messager de la Russie Meridionale, ou Feuil commerciale) … Французи мали значний вплив на формування і розвиток багатонаціональної і мультикультурної Одеси.

«Французька весна» – це свого роду повернення до «французької» історії міста, діалог культур. У цьому році фестиваль пройде вже в 14-й раз

В Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудуться заходи з програми фестивалю:

21 квітня о 16.00

Конференція і презентація книги Бориса Чорного «Еврейские и украинские сказки и рассказы о гуцульском регионе»

Борис Чорний працює викладачем літератури та російської цивілізації в Канському університеті (Université Caen), де він завідує кафедрою слов’янських мов. У своїй книзі «Єврейські і українські казки та оповідання про гуцульський регіон / Еврейские и украинские сказки и рассказы о гуцульском регионе» від показує читачам існуючий діалог між євреями і українцями, звертаючи увагу на історію Карпат, в якій простежуються загальні ноти єврейського та українського фольклору.

Але ці твори не звичайні. Як і в багатьох оповіданнях світу, в цих мова йде про магів і героїв, скарби і злісні істоти. І все це для того, щоб через українські та єврейські оповідання побачити, як співіснують ці два народи.

27 квітня о 14.00

За підтримки «АЛЬЯНС ФРАНСЕЗ» м. Одеси і міжнародної неурядової організації  «AgENCE UNIVERSITAIRE DE LA FRANCOpHONIE» відбудеться засідання «круглого столу», присвячене 215-річчю від дня заснування Національного ордена Почесного легіону Франції.

На захід запрошені представники шкіл, вузів, бібліотек міста, а також представники керівництва міста Одеси та області. Тематика доповідей:

• Орден Почесного легіону: від витоків до сьогодення;
  • одеська прописка Ордена Почесного легіону;
  • орден Почесного легіону як нагорода за діяльність в області мистецтва і літератури;
  • кавалери ордена – борці за мир, безпеку, свободу.

Програма фестивалю

Вхід вільний!

Використано матеріали http://forshmag.me/2017/04/06/mesyats-frantsuzskoj-vesny-v-odesse-polnaya-programma/