30 серпня 2018 року о 17.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх), напередодні 1 вересня – страшної і сумної дати початку Другої світової війни – самої кровопролитної в історії людства, відбудеться презентація книги про оборону міста Києва – «Київський укріплений район, 1941 рік. Хроніка оборони».

В кінці 2017 року у видавництві «Волинь» (Житомирська область) вийшла нова книга під назвою «Київський укріплений район, 1941 рік. Хроніка оборони », присвячена обороні міста Києва в 1941 році.

У книзі групою авторів – Андрієм Кайнараном, Дмитром Муравовом та Максимом Ющенком, які займаються вивченням історії Другої світової війни, і, зокрема, довготривалої фортифікації, на основі великої кількості раніше не опублікованих архівних документів протиборчих сторін, літературних джерел, спогадів ветеранів, доповнених багаторічними польовими дослідженнями, докладно розповідається про оборону міста Києва та Київського укріпленого району. В роботі наводиться детальний опис ходу бойових дій день за днем, вперше публікуються архівні схеми, авторські малюнки батальних сцен, фотографії захисників Києва, а також значна кількість унікальних фотографій, зроблених військовослужбовцями Вермахту в 1941 році.
Окрему увагу приділено особовому складу, який становив гарнізон укріпленого району. Дано докладний аналіз втрат протиборчих сторін.
Книга розрахована на поцінувачів і дослідників військової історії, членів пошукових загонів, краєзнавців, а також на широке коло читачів.
Популярно-історична праця створювався колективом авторів на протязі десяти років.
За підрахунками авторів, в ході роботи над книгою було оброблено не менше 10000 сторінок німецьких архівних документів з Федерального військового архіву у Фрайбурзі, і не менший обсяг радянських архівних документів. Були вивчені повоєнні книги-хроніки німецьких дивізій, взяті інтерв’ю у ветеранів протиборчих сторін, які брали участь в битві за Київ. По можливості зібрані матеріали з шкільних музеїв, післявоєнних листувань ветеранів з пошуковими загонами, польових досліджень. Таким чином, книга містить в собі величезний обсяг інформації, що не знаходиться у вільному доступі, і не доступний для широкого кола осіб, тим більше в опрацьованому і впорядкованому вигляді.
Широке опрацювання німецькомовних джерел дозволило вперше отримати і ввести в науковий обіг великий обсяг інформації про події тих днів, так би мовити, поглянути на події з німецької сторони, чого раніше, за часів радянської історіографії війни, з цілком очевидних причин, бути не могло . Автори постаралися провести збалансований порівняльний аналіз радянських і німецьких джерел, і, за численними відгуками читачів, зуміли уникнути політичної кон’юнктури і ідеологічного забарвлення подій.
Книга видана російською мовою, на 456 сторінках якісної крейдованого паперу за форматом близькою до А4, в твердій обкладинці, містить 400 ілюстрацій, більшість з яких унікальні фотографії періоду описуваних у книзі подій.

Вхід вільний.