27 вересня 2018 року о 17.30 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) Павло Майборода розпочинає новий курс лекцій «Українська класика: нове прочитання». Першою пробною лекцією цього курсу була лекція, присвячена «Енеїді» Івана Коляревського.

Тепер автор вирішив зупинитися на засновникові української художньої прози Квітці-Основ’яненку і його сатиричному творі «Конотопська відьма».

Автор буде намагатися розглянути «Конотопську відьму» у історичному контексті реальних процесів проти відьом на українських землях у XVIII ст. Також автор намагається співвіднести сатиру автора з реальним станом справ на українських землях на початку XIX ст., показати, що хотів висміяти автор, зображуючи Микиту Уласовича Забрьоху, Прокопа Ригоровича Пістряка й інших персонажів «Конотопської відьми».

Продовжуючи лінію, яку було розпочато в лекції про «Енеїду», автор зупиниться на реконструкції «схоластичної» освіти, над якою так кепкує Квітка-Основ’яненко. Насамкінець автор зупиниться на особливостях гумору в «Конотопській відьмі», на «магічному реалізмі» до «магічного реалізму» у цьому творі.

Вхід вільний.

Запрошуються всі бажачі.