3 серпня 2021 року о 17.30 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться презентація збірки Вахтанга Кіпіані «Країна жіночого роду»

Про видатних українок XX століття будемо говорити з журналістом, істориком, головним редактором інтернет-видання «Історична Правда» Вахтангом Кіпіані.

У книжці зібрано інтерв’ю, свідчення, архівні документи й довідки про визначних жінок України, які з’являлися на ресурсі «Історична правда». Серед них – і унікальне інтерв’ю Квітки Цісик, і статті про докторку медицини Розалію Ліфшиць-Винниченко, підпільницю Ірину Тимочку «Христю» й письменницю Олену Телігу; і розмова з Валентиною Шевченко, яка очолювала Президію Верховної Ради УРСР під час аварії на ЧАЕС.

Для нас, одеситів, цінними є сторінки, присвячені Ніні Строкатій – учасниці дисидентського руху, співзасновниці Української Гельсінської групи й одній з провідних правозахисниць Одеси у радянський період.

Про долю деяких жінок цієї книжки хтось, можливо, почує вперше, однак їхню роль в українській історії не варто применшувати. Це лікарки, вчительки, учасниці національно-визвольного руху, політув’язнені, журналістки, культурні діячки… Без них — сильних, активних, відданих — сторінки нашого роду були б зовсім інакшими.

Щиро запрошуємо всіх охочих на цікаву розмову!