«Про відзначення 25-ї річниці Конституції України» та відповідного розпорядження Одеської обласної державної адміністрації від 23.04.2021 № 410/од-2021 в бібліотеках області відбуваються заходи на честь цієї знаменної дати.

Так, 18 червня 2021 року в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М. Грушевського відбулось засідання «круглого столу», присвяченого 25-ї річниці Конституції України «Конституція незалежної України: 25 років розвитку та перспективи подальших демократичних змін».

Захід відкрила директор ОУНБ ім. М. Грушевського Юліана Амельченко. Вона акцентувала, що проведення круглого столу безпосередньо спрямовано на утвердження конституційних цінностей в нашій державі.

Модератор круглого столу – доктор наук, депутат міської ради Світлана Осауленко – розповіла про феномен Конституції як Основного Закону України.

У заході взяли участь відомі конституціоналісти, громадські діячі, судді-спікери, юристи, які познайомили присутніх з історією конституційного процесу в Україні, досягненнями в галузі сучасного конституційного права та традицією українського державотворення,зупинились на актуальних питаннях конституційної реформи в нашій державі.

Конституційний процес в умовах європейської інтеграції України – такою була тема виступу кандидата юридичних наук, магістра європейського та міжнародного права університету Відня Михайла Кацина.

Наталя Мельник – заступник директора Одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги – зупинилася на висвітленні проблеми правової освіти населення.

Суддя-спікер Київського районного суду м. Одеси, кандидат юридичних наук Володимир Петренко розповів про основні положення та результати реформи конституційних засад судової влади.

Учасниками заходу були курсанти Одеського державного університету внутрішніх справ та студенти Одеського національного морського університету. Молодь взяла активну участь в обговоренні проблем, які існують у суспільстві. Своєю думкою поділились Катерина Абрамова, Єлизавета Спопенко, Ксенія Уткіна.

Захід відбувся в конструктивній, доброзичливій атмосфері толерантності та взаєморозуміння.