12 січня 2020 року о 16.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться дискусія щодо життя сучасної людини у віртуальному вимірі.

Простір нашого повсякдення розривається бійками щодо пам’ятних знаків та монументів – чомусь це важливо, які імена присутні на вулицях, де ми живемо. Розмітка обжитого простору знаками минулого позначає глибину колективних уявлень про власну ідентичність. Але сучасна людина має й віртуальний вимір свого існування. Здається, що віртуальний простір «не є реальним», отже соціальні звички на кшталт спільного пам’ятання там не працюють. Або працюють? Спойлер – ще як працюють.

Наскільки віртуальні простори придатні для комеморації? Чи не перетворюються вони там в знущання? Розвагу? Щось поверхневе? Або навпаки позначають нові виміри соціальної та індивідуальної чутливості? Чому взагалі комеморація йде в віртуальні простори? Навіщо вона там?

Ми запрошуємо до спільної розмови – отже учасники «паблік току» мають свої візії проблеми, інколи прямо протилежні. Вони мають такий досвід запеклих дискусій щодо інстаграм-проєкту «Ева-сторіз», щодо практик пам’ятання в онлайн-іграх та соцмережах тощо – що цим треба поділитись. Чи є комеморація в віртуальному просторі ознакою втрати «глибини» саморозуміння сучасної людини, або чимось, що надає можливість констатувати появу нових форм існування в світі.

Дискусія є частиною проєкту «Минуле/Майбутнє/Мистецтво», що здійснюється forumZFD. Керівник проєкту О. Довгополова.

ForumZFD підтримує людей, які прагнуть миру, перебуваючи в умовах насильницьких конфліктів. Організацію було засновано в 1996 році миротворчими та правозахисними групами, що виступали за мирне врегулювання Балканського конфлікту та захист прав людини. З того часу представники forumZFD   продовжують допомагати долати наслідки військових дій та насильства. ForumZFD працює спільно з фахівцями у сфері миротворчої діяльності у Німеччині та у десятках інших країн Європи, Близького Сходу та Південно-Східної Азії.

Учасники дискусії:

  • Оксана Довгополова, докторка філософських наук, професорка кафедри філософії Одеського національного університету імені І.І. Мечникова.
  • Кирил Ліпатов, очільник наукового відділу Одеського художнього музею.
  • Лідія Стародубцева, докторка філософських наук, завідувачка кафедри Медіакомунікацій Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.

Вхід вільний за попередньою реєстрацією: https://forms.gle/eyjsbE4H5evHywg7A