Літературна спадщина Івана Вазова посідає виняткове місце в історії болгарської національної літератури і охоплює цілу епоху.Основна тема його творів – боротьба болгарського народу за національну незалежність проти п’ятивікового османського ярма.

Доля двічі приводила Вазова в наше місто, оскільки Одеса давала притулок болгарським борцям проти османської імперії.

20 січня 1887 року Івана Вазов вперше дістався до Одеси. Саме тут написані його перші оповідання, розпочато роман-епопею «Під ярмом» – перший реалістичний роман в болгарській літературі, присвячений подіям Квітневого повстання 1876 року, що мало вирішальне значення для становлення і розвитку болгарської нації.

Спочатку письменник оселився в готелі «Слов’янський» на Софіївській вулиці, потім переїхав на квартиру в будинок № 4 на Карантинній, проживав також в будинку № 23 на вулиці Коблевській.

Одеські слов’янофіли радо прийняли поета. На честь Вазова болгарські студенти фізико-математичного факультету Новоросійського університету дали банкет…

І. Вазов – художник-універсал. Його творчість – це і проза, і поезія, і драматургія.

На виставці, присвяченій 170-річчю від дня народження болгарського митця, представлені його твори мовою оригінала у різноманітних жанрах, в яких він проявив свій неповторний і яскравий талант. Запрошуємо відвідати нашу виставку у відділі літератури іноземними мовами протягом липня 2020 року.