12 серпня 2022 року о 13.00 в Одеській ОУНБ імені М.С. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) разом із платформою культури пам’яті Past / Future / Art розпочинається цикл дискусій про деколонізацію в Одесі.

Війна, яку веде Росія проти України, змушує міркувати не тільки про військовий опір, але й про ту частину минулого, яке пов’язано з Російською імперією.

Її сліди присутні в публічному просторі українських міст, а простір культурний наповнюють наративи, які ми не завжди помічаємо. Тож як зробити так, щоб імперія назавжди втратила владу над нами?

Запускаємо серію публічних дискусій, у яких разом із експертами будемо шукати відповідь на питання: як побудувати розмову з минулим, щоб краще розуміти сьогодення.

Отже, визначаємо поняття: імперія, колонія, постколоніальний синдром.

Імперії є частиною історії України. Напад Росії активізує неприйняття саме російсько-імперського минулого, але це не єдина імперія нашого ландшафту пам’ятання та забуття. Щоб осмислити та пропрацювати імперське минуле, важливо чітко проговорити базові поняття, які ми використовуємо в цьому контексті: імперія, колонія, постколоніальний синдром. Вони не такі прості й очевидні, як може здатися на перший погляд.

Спікери:

• Андрій Красножон — історик та археолог, професор та ректор Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського
    Олег Луговий — історик та краєзнавець, доцент кафедри всесвітньої історії Одеського національного університету імені І. І. Мечникова

Кураторка та модераторка дискусійної програми — Оксана Довгополова, д.філос.н., професорка кафедри філософії Одеського національного університету, співзасновниця платформи культури пам’яті Минуле / Майбутнє / Мистецтво.

Вхід — благодійний внесок.

Всі кошти йдуть героям та героїням із ЗСУ.

Запрошуємо всіх охочих!