20 вересня 2019 року о 16.30 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) напередодні Дня усиновлення, який відзначається в Україні 30 вересня, відбудеться відкрита зустріч «Хочеш усиновити? Спитай мене: як?».

Є різні способи стати батьками. Один із них – усиновити дитину. Народити серцем, так часто це називають.

Майже 1200 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування Одещини мають потребу бути усиновленими.

Серед них і малюки, і діти більш старшого віку, і діти, які мають певні проблеми зі здоров’ям, і родинні групи братиків і сестричок, які не можуть бути розлучені одне з одним.

Наша область багата на людей, які готові стати батьками обездоленій дитині, однак, існує багато міфів пов’язаних із цим процесом, що стає перешкодою у прийнятті в своє життя некровної дитини.

Ще однією вагомою перешкодою є необхідність здійснення першого візиту до державної інституції (служби у справах дітей), де прийдеться ділитися сокровенним і відповідати на питання, від яких може бути  боляче.

Часто люди так і не наважуються, відкладаючи щастя бути батьками на невизначений термін, або й зовсім відмовляючись від своєї мрії.

А іноді декому здається, що варто зібрати документи, пройти бюрократичні процедури, і таке довгоочікуване щастя настане. Певною мірою це так. Варто взяти дитину на руки, пригорнути її, почути перше «мамо» чи «тато», і всі страхи залишаться позаду. Насправді – це тільки початок.

Що буде далі? Як складуться стосунки з дитиною? Чого чекає від усиновлення дорослий і що потрібно дитині?

Відповіді на ці питання потрібно шукати вже зараз.

Під час зустрічі, на якій також будуть присутні батьки, що вже всиновили дітей/взяли під опіку, стали прийомними батьками, батьками-вихователями, відбудеться відверта розмова про основні етапи та особливості усиновлення/інших форм сімейного виховання дітей.

Зокрема будуть розглянути такі питання:

ЩО ТАКЕ УСИНОВЛЕННЯ?

ПРАВОВІ АСПЕКТИ УСИНОВЛЕННЯ

МІФИ ПРО УСИНОВЛЕННЯ

КРОКИ ДО УСИНОВЛЕННЯ

ІНШІ ФОРМИ СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ

Запрошуємо всіх, кому цікава тема усиновлення, або тема допомоги посиротілим дітям в цілому.

Особливо  чекаємо людей, які хоча б одного разу задумалися над прийняттям дитини у свою сім’ю, але ще не наважилися зробити перші кроки.

Ця зустріч, передусім – для вас!