16 липня – Всесвітній день змій.

Змія з давніх-давен є одним із найстаріших міфічних персонажів і шанується цивілізаціями усього світу. Їй приписують найрізноманітніші образи, як позитивні так і негативні: від біблійського змія-спокусника, античних змій Медузи-Горгони і до символу мудрості, медицини та зцілення – кубка Гігеї та цілющого посоху Асклепія, овитих зміями.

Звивисті м’язи і гострі зуби змій століттями приворожували людей. Змії зіграли важливу роль в релігії і міфології, від Біблії до Махабхарати і до давньоєгипетських текстів.

З огляду на багатовікове захоплення людей цими рептиліями, але часто з негативними наслідками, день їх святкування здається справедливим.

15 липня 2023 року о 15:00 в Одеській ОУНБ імені М. С. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться тематична зустріч «Хай менше довкола буде отрути».

На вас очікують:

• цікава розповідь-презентація «Змії в історії світової культури» від біолога Володимира Немерцалова;
  • заворожуючий виступ директора Одеського зоопарку Ігоря Белякова «Чарівні змії герпетологічно-музичні розвідки»;
  • огляд полотен видатних майстрів пензля від провідної бібліотекарки Лізи Булгакової.

Всіх присутніх очікуватимуть сюрпризи:

• як подолати гербетофобію продемонструє Ігор Беляков (так, змії теж будуть присутні на своєму святі);
  • музичний виступ директора зоопарку також у програмі.

Вхід вільний!