Шановні користувачі!

У відділах бібліотеки вже є книжки-фіналісти 5-го сезону книжкової премії «Еспресо. Вибір читачів 2021», яка була започаткована телеканалом «ЕСПРЕСО» у 2017 році та підтримується ГО «ДЕМФОРУМ» з метою відзначати найкращі вітчизняні літературні новинки року та задля підтримки інтересу до читання книжок в Україні.

Цього року в номінації «Література для дорослих» представлені книги:

Павло Вольвач. 20 + 1, або Земля мертвих [Текст]: коротка проза / Павло Вольвач. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2021. – 392 с.

«20+1 або Земля мертвих» – книжка в жанрі кросовер, в якій Павло Воль­вач використовує класичні засоби мемуаристики не лише задля створення галереї знакових портретів доби, а й задля вибудови власної біографії як плетива «перехресних стежок» з усіма тими діаметрально різними людьми. Поруч із класиками української літератури тут присусідилися люди- тіні родом із люмпен-криміналізованих запорізьких «посьолків», в одній компанії опинилися музикант із солідним тюремно-героїновим стажем, «за- поребрикові» контркультурні діячі, призабуті вітчизняні політв’язні, й ця неоднорідність прозових рисунків Вольвача дозволить читачеві пробра­тися до кухонь абсолютних геніїв та істинної нечисті, почути мертвих – побачити живих.

Жадан Сергій. Псалом авіації [Текст] / Сергій Жадан. – Чернівці: Видавець Померанцев Святослав, 2021. – 456 с.

Ці вірші написані впродовж 2020 року. Місце, де вони писалися, лежить на пагорбах. Це означало присутність широкої лінії горизонту й великої кількості повітря. А ще там було багато дерев і птахів, були балки, водойми і рівне, віддалене дихання міста за обрієм. Зміна оптики так чи інакше призводить до зміни письма. Ось про це переважно і книжка: про те, як нас формують ландшафти, як дерева додають нам вертикалі, а озера — глибини, як весняна зелень вчить нас оптимізму, а літні ріки — щедрості. Нехитре знання, що допомагає цінувати кожен почутий зранку голос.

Андрухович Юрій. Радіо Ніч : роман / Юрій Андрухович. – Чернівці: Видавець Померанцев Святослав, 2021. – 456 с.

Як і в «реальній дійсності», ще одна революція зазнала по­разки. Можливо, тому, що втратила свого загадкового лідера. Йосип Ротський (не плутати ні з Йосіфом Бродським, ні з Йо­зефом Ротом), музичний герой барикад, змушений хоч кудись утікати, приміряючи на себе долю багатьох інших Йосипів. Його переслідують, і режимні спецслужби – це лише пів біди. Є ще недоречна любов, з якою не звладати, і банківська таєм­ниця, з якою не впоратися. В’язничний досвід і мимовільно успішний теракт. А також розум і забуття, сміх і темрява, холод і пекло, іронія і щем. Останній сховок, звідки дозволено вести нічний етер. Чи справді останній?.. «Радіо Ніч» – найгостросюжетніший, а водночас найлірич- ніший твір Юрія Андруховича. Простір, у якому авантюрний роман зустрічається з фентезі, а Девід Бові – з мандрівними му­зикантами Середньовіччя.

Переможців на останньому етапі визначають читачі шляхом голосування у бібліотеках по всій Україні.

Читачі, після прочитання запропонованих книг-фіналістів, заповнюють анкету для голосування в бібліотеці!

Кінець голосування 30 листопада 2021 року!