26 листопада 2021 року о 17.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться лекція краєзнавця, історика Олександра Бабіча «Голоди».

Щороку в четверту суботу листопада світ вшановує пам’ять жертв голодоморів в Україні. День пам’яті жертв Голодомору – це щорічна жалобна дата в Україні. Наприкінці листопада ми згадуємо усіх людей, які загинули під час трьох голодоморів у ХХ столітті. Цей день покликаний закарбувати в народній пам’яті страшну трагедію українського народу, і передати цю пам’ять наступному поколінню.

Цьогоріч відзначаються 100-ті роковини від початку масового штучного голоду 1921-1923 років в Україні та 75-ті роковини від початку масового штучного голоду 1946-1947 років в Україні.

Голодомор був організований радянською владою та деякими країнами світу визнаний геноцидом українського народу. Сам Радянський Союз заперечував факт масової смерті українців від штучного голоду. Лише після здобуття незалежності були оприлюднені архівні документи та свідчення очевидців.

Про терор голодом українців як інструмент державної політики російського комуністичного режиму, цифри та факти про протиприродний голод на Півдні України розповідає історик Олександр Бабіч.

Приходьте на лекцію та запаліть свічку пам’яті 27 листопада на своєму вікні.

Нагадуємо: відвідування заходу можливе:

  • за наявності «зеленого» сертифікату;
  • довідки про одужання від COVID-19;
  • наявності тесту з негативним результатом на COVID-19, зробленим за 72 години до заходу.