20 березня 2019 року виповнюється 380 років від дня народження видатного державного і політичного діяча, Гетьмана Війська Запорозького Івана Степановича Мазепи.

Постать Івана Мазепи є однією з найяскравіших, найвидатніших і найсуперечливіших в української історії.  Він був вправним, блискучим політиком, який понад двадцять років – більше, ніж будь-хто інший – за надзвичайно складної політичної ситуації утримував гетьманську булаву.

Доба Івана Мазепи – це не стільки злет до певного рівня культурного життя, скільки не бачений до того розквіт на теренах України творчості, духовних набутків. Іван Мазепа дбав про розвиток освіти та культури в Україні. Саме за його правління Київський колегіум одержав високий статус академії, чимало молодих людей вирушило за кордон здобувати знання у західноєвропейських університетах.

Завдяки меценатству Івана Мазепи в України розквітло образотворче мистецтво. На кошти Івана Мазепи було зведено кілька будівель у Києво-Печерській лаврі, збудовані церква Вознесіння у Переяславі та церкви в інших містах України. В архітектурі, малярстві, графіці визначився своєрідний стиль козацьке бароко.

Одеська ОУНБ ім. М. Грушевського запрошує усіх шанувальників української історії ознайомиться з різноманітними виданнями, які представлені на книжково-ілюстративної виставці «Гетьман Іван Мазепа – меценат і будівничий української культури»: Борис Крупницький «Гетьман Мазепа та його доба», Сергій Павленко «Іван Мазепа як будівничий української культури», Валерій Шевчук «Просвічений володар»…