22 березня 2024 року о 15.00 в Одеській ОУНБ імені М. С. Грушевського (Музей української книги, 1-й поверх) відбудеться відкриття виставки графіки «Геннадій Гармидер: шлях майстра».

Геннадій Гармидер – відомий український художник, графік, живописець, книжковий ілюстратор, майстер екслібрису та офорту.
Основною темою його творчості є Одеса у різні періоди її існування – з початку ХІХ століття і до сьогодні. Він оспівував архітектуру нашого міста на живописних полотнах та у графічних аркушах. Але найбільше вражають його офорти, на яких з філігранною витонченістю передано атмосферу «перлини біля моря».
Рік тому, 16 березня, Геннадій Гармидер пішов із життя на 78 році. Це непоправна втрата для українського мистецтва. Творчість Гармидера цінують як знавці мистецтва, так і звичайні шанувальники. Його роботи знаходяться у 26 музеях України і 12 музеях за кордоном, а також у багатьох престижних приватних зібраннях по всьому світу.
Виставка «Геннадій Гармидер: шлях майстра» знайомить глядача з графічними творами у техніці офорту, які прославили художника. Тут можна побачити деякі аркуші з серії «Одеса першої половини ХІХ століття», «Одеса і французи», «Побут Одеси кінця ХІХ – початку ХХ століття», «Одеса сьогодні», «Міста світу», «Седнів» та інші.
Представлені роботи – це лише невелика частка багатогранного творчого доробку Майстра, що чекає на своїх дослідників.
Виставка відкрита для відвідувачів у Музеї української книги Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки імені М.С.Грушевського (вул.Троїцька 49/51) до 16 квітня, з понеділка по суботу з 10.00 до 17.00.
Вхід вільний!