Пенсіонери Приморського району, які відвідують напрямок «Українська платформа багатонаціональна Одещина», мали чудову нагоду відвідати  перший Міжнародний фестиваль національних культур «Одеса-Фолк-Фест» «OdesaFolkFest»).

Його головним мотто є твердження – “В Одесі – всі свої!”, – зі слів Ярослави Резнікової , заступника начальника Департаменту культури, національностей та релігій і охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації, яка є кураторкою напрямку.

Ярослава Олексіївна підготувала в газету «День» статтю про «OdesaFolkFest». Цитата з неї: « … фестиваль має стати щорічним міжнародним проєктом, взяти участь у якому прагнутимуть численні колективи з України та Європи. Вписавшись у карту європейських фестивалів, він об’єднуватиме жителів Одещини, України та Європи на підґрунті спільних культурних цінностей. Планується, що фестиваль відкриватиме туристичний сезон у регіоні, впроваджуючи традицію поїздок туристів до Одеси на довгі травневі свята».

Цього року серед його учасників –  фольклорні колективи Одеси і Одеської області, України, а також Польщі та Норвегії. Серед учасників знайомі одеситам колективи: академічний ансамбль української музики, пісні і танцю «Чайка» Одеської обласної філармонії, Jam Band Odessa, ансамбль традиційних грецьких танців Грецького фонду культури (керівник і хореограф ансамблю – Григоріс Хнаракіс); ансамбль грузинської пісні і танцю «Сакартвело» (художній керівник – заслужений працівник культури України Акакій Якобішвілі) та багато інших.

Ярослава Олексіївна резюмує: «Отож, хоча й не всі культури, що розквітчують наш регіон, будуть представлені цього рку на фестивалі, все ж протягом кількох днів на вас в самому серці Одеси чекає справжній етнічний калейдоскоп, звучання народного мелосу, різноманіття національної традиційної хореографії!

Я певна, що кожен, хто долучиться до цього культурного багатства, зрозуміє – спільного між різними народами набагато більше, ніж ми можемо припустити, а Одещина – місце, де твориться діалог культур».

Пенсіонери поділились враженнями:

Олена Д’якова: По-перше одесити щасливі, що з’ явилася нова локація в Одесі в горсаду. По-друге, новий Міжнародний фестиваль національних культур «Одеса-Фолк-Фест» є доброю подією, що об’єднує.

Надія Біляєва: Знаєте, почула від людини старшого віку, що відвідання таких заходів сприяє довголіттю. Здивувалася, а потім погодилася.

Марія Фетісова.