Сьогодні в Україні святкують День фермера.

Це нове для нашої країни професійне свято й відзначається воно вперше. Лише напередодні Указом Президента України 19 червня запроваджено День фермера. Таким чином, починаючи відсьогодні, в Україні щорічно 19 червня своє професійне свято відзначатимуть усі фермери. Роль українського агровиробника стає ще важливішою для держави.

Згідно із указом глави держави, День фермера встановлено з метою сприяння розвитку фермерського руху в Україні та на підтримку ініціативи громадськості. Це свято присвячене вшануванню вкладу фермерських господарств у розвиток агропромислового сектору і продовольчої безпеки України.

У відділі виробничої літератури до Дня Фермера відбулась презентація книжково- ілюстративної виставки «Фермерство в Україні: сучасні вимоги і пріоритети».

У журналах «Економика АПК», «Агробізнес Україна», «Пропозиція», «Ефективне тваринництво», «Землевпорядний вісник» та ін. можна знайти статті: «Як знайти свою нішу», «На чом може заробити український фермер», «Перспективи і тенденції сімейних фермерських господарств у механізмі ринку», «Фермерства як альтернатива сировинному експорту» і багато іншого.

В журналі «Пропозиція» (2018. – №11. – С . 46) може зацікавити стаття Тьєрі Панадеро «З українськими фермерами приємно працювати». Особливу увагу рекомендуємо звернути на книгу «Современная энциклопедия хозяина-фермера». Ця книга є практичним керівництвом для тих, хто вирішив стати фермером і зайнятися тваринництвом і птахівництвом.

Серед книг виділимо наступні: Шило В.П. «Організація обліку у підприємствах сільськогосподарської галузі», яка присвячена організації обліку у фермерських господарствах з урахуванням специфіки діяльності; «Энциклопедия фермерского хозяйства. Птицеводство. Животноводство. Пчеловодство»; Мирось В.В. «Свиноводство на малой ферме»; «Свинарство України»; Мирось В.В. «Лошадь в фермерском хозяйстве»; Белик Э.В. «Современный справочник пчеловода» та ін.

Бібліографічний покажчик «Фермерство в Україні – потреба часу» знайомить з найбільш важливими аспектами правого регулювання фермерства в Украіні, з сучасним станом та механізмом господарювання фермерства у світі та Україні.

Запрошуємо всіх охочих ознайомитися з нашою виставкою, яка буде доступна до 30 червня в читальній залі бібліотеки.