14 березня 2024 року о 15.00 в Одеській ОУНБ імені М. С. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться вечір-спомин «Феномен українського добровольця. Герой України одесит Владислав Бувалкін» (до Дня українського добровольця).

14 березня відзначається День українського добровольця, покликаний вшановувати мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності нашої держави.

З початком російської агресії проти України в 2014 році тисячі українців стали добровольцями.

24 лютого 2022 р. феномен українського добровольчого руху повторно сколихнув світ. Що спонукало добровольців до боротьби тоді й під час повномасштабної агресії? Відповіддю на це питання є життя і подвиг Владислава Бувалкіна.

Одесит Владислав Бувалкін був бізнесменом. Займався парашутним спортом та спортивною стрільбою. В 2014 році пішов на війну. Разом з іншими прикордонниками утримував пункт «Довжанський» від атак бойовиків та росіян. Коли військовим довелось відступити, повернувся назад, щоб забрати український прапор.

Владислав Бувалкін – повний кавалер ордену «За мужність» (2014, 2016, 2019). В перші дні війни брав участь в обороні Київської області, на її захисті Владислав Бувалкін загинув у березні 2022 року. Посмертно в 2022 році військовий отримав звання Героя України.

Про історію українського добровольчого руху, подвиги захисників України говоритимемо разом з істориком Олександром Музичком та дружиною Героя України одесита Владислава Бувалкіна – Маргаритою Бувалкіною.

Вхід вільний!