Джером Кларка Джером (1859-1927) – англійський письменник, автор романів, п’єс, оповідань, у яких з добродушним гумором, а іноді з присмаком сентиментальності розповідається про життя пересічних англійців.

Найбільш відомий твір письменника – комічна повість «Троє в одному човні (як не рахувати собаки)». Її головний розповідач – типовий англієць – з суто англійською незворушністю викладає прекумедні історії.

Для тих, хто збирається здійснити подорож річкою, досвід персонажів книжки просто безцінний. З повісті можна почерпнути цікаві відомості про мистецтво веслування: як не скинути з човна напарника і не облити водою пасажирок; як ставити вітрило, щоб воно не обгорнулося навколо вас; як, гойдаючись на хвилях, приготувати яєчню і не розмазати яйця по одежі.

Цей блискучий твір видатного письменника пережив свій час і радує нас оригінальністю і заразливим гумором. Роман «Троє на велосипеді» є його продовженням. Читачів чекає зустріч з улюбленими героями:Джеєм, Джорджем і Гаррісом – поважними й розсудливими джентельменами. Вони подорослішали , але веселощів та пустощів в них не зменшилося.

З пригодами героїв в Німеччині,  несуміснистю британського характеру й німецького порядку, м’яким англійським гумором, пікантними ситуаціями, в які потрапляють джентельмени можна ознайомитись в романі «Троє на велосипеді».

Книжково-ілюстративна виставка до 160-річчя від дня народження англійського письменника-гумориста«Джером К. Джером – автор творів з добродушним  гумором й присмаком сентиментальності», презентація якої відбулась 3 травня 2019 року у відділі літератури іноземними мовами,  доставить задоволення справжнім любителям літератури.