Відомий американський прозаїк Джером Девід Селінджер – загадка світової літератури, людина, яка в розквіті років і кар’єри відійшла від метушні цього світу. Недаремно за ним закріпилося прізвисько «письменник-невидимка».

1951-го вийшов його єдиний роман «Над прірвою у житі». Через 15 років Селінджер відмовився друкуватися, перевидавати свої оповідання й листи, давати інтерв’ю й автографи. Захопився дзен-буддизмом, нетрадиційною медициною. Звів навколо свого будинку в місті Корніш у штаті Нью-Гемпшир високий паркан.

Про свою відлюдькуватість Селінджер пише у щоденнику:

  • Люди вважають мене дивним, відлюдькуватим. Але я лише намагаюся захистити себе і свою працю.
  • Писати й не видаватися – це дивовижний спокій, тиша.
  • Мабуть, я був би щасливішим, якби мене ніколи не надрукували.
  • Коли опублікували двотомне зібрання оповідань, у мене неначе щось украли.

Роман Селінджера «Над прірвою у житі» – американський бестселер післявоєнного періоду – не втрачає своєї принадності і сьогодні. Герой роману Холден Колфілд бунтує проти бездуховності, фальші, жорстокості в суспільстві, намагаючись зберегти людську індивідуальність.

Запрошуємо всіх охочих до відділу літератури іноземними мовами ознайомитись із книжково-ілюстративною виставкою «Дж. Д. Селінджер – письменник-невидимка, дослідник характеру американської цивілізації», присвячену сторічному ювілею від дня народження письменника.

Презентація виставки відбудеться 1 лютого о 12.00.