Олександр Макаров – фігура, яку впізнають не тільки в одеській культурній тусовці. Дитячий письменник успішно суміщає роботу в БФ «Дорога к Дому» й втілює в життя арт-терапевтичні авторські методики на практиці з найбільш вразливими соціальними категоріями, в том числі, з «важкими дітьми».

Його нова книга «Школа на імя Фаберже» виросла з глави книги «Дідусь іде до школи». Олександр разом з молодшим братом залишився без батька, який занадто рано пішов з життя, виховувався мамою й дідусем. Через свою особисту драму він розумівся на тому як важливо для хлопчика, щоб поруч, якщо немає батька, був добрий вихователь. Так, його головною темою життя стала підтримка хлопців, виховання чоловіків, які вміють думати й  працювати руками.

Олександру, який закінчив в свої часи  Одеський інститут холодильної промисловості, в роки перебудови випало бути  приватним підприємцем, шкільним вчителем праці й викладачем курсу «Ювелірна академія» в коледжі. Багатогранний досвід, вміння спостерігати, аналітичний розум привели до журналістики, а з часом й до письменництва..

– Дитяча література, особливо науково-пізнавальна, залишається ще тією незаповненою якісними творами областю, яку є сенс освоювати, – вважає Олександр Володимирович.

Критерій якісної дитячої літератури досить простий: її з однаковим задоволенням читають й діти, й дорослі, вона годиться також для екранізації.

Для тих, хто виховує дітей в сімї й вдома, Макаров нагадує про важливість фінансової обізнаності й дисципліни з малих років:

–  Діти мають навчитися заробляти гроші як можна раніше й находитися у такому середовищі, щоб постійно напитуватися знаннями.  В своїх перших журналістських статтях, я часто згадував цей принцип дитячої педагогіки Володимира Шаталова, який він  назвав принципом «соленого огірка»: огірок, яким би товстошкурим він не був, в хорошому середовищі рано або пізно просолиться.

Сьогодні на своїх заняттях я оплачую працю дітей, хай чисто символічно, але завжди роблю це. Більшість виробів, які зроблені руками дітей, ми продаємо на благодійних ярмарках. Якими щасливими стають очі хлопців: зроблена власноруч цікава річ, ще й отримано за свою роботу гроші! Якщо ви помітили, то заняття з дітьми я завжди намагаюсь зробити цікавими, завжди будую інтригу в гарному сенсі слова й розповідаю історію з  достовірними історичними фактами. Діти запам’ятовують такі історії, перевіряють факти, хочуть взнати ще більше через  книги й Інтернет.

Цікаві практики з залучення в видавництво книг дітей достойні уваги. Так, саме дитячі ілюстрації зробили книжні проекти яскравими й привабливими.

З окремими главами книги «Школа на імя Фаберже» можна познайомитися на сайті: https://www.litres.ru/aleksandr-vladimirovich-makarov/shkola-imeni-faberzhe/

Пенсіонери поділилися враженнями:

Надія Біляєва: Олександр Макаров, Олексій Надемлінський й Інна Іщук зустрічаються періодично зі слухачами «Університету третього віку». В них це виходить природно, цікаво. Особливо запамяталася літературна зустріч в Корнечуковському дворику.

Олена Дьякова: Олександр проводив з нами літературний марафон, й хоча темп витримати було складно,  але отримали новий досвід й добру підтримку – в любому віці можна випробувати себе в новому напрямку.

 

Марія Фетісова.