Пенсіонери Приморського району продовжують онлайн-заняття напрямку «Українська платформа багатонаціональної Одещини». На цей раз вони склали порівняльний текст про двох дівчинок й провели обговорення.

Зі ЗМІ про Машу:

«Майже 40 разів упала 10 грудня 9-річна Марія Моїсеєнко з Києва. Йшла додому Андріївським узвозом. Не могла піднятися на гору. Відео з камер спостереження з дівчиною з’явилося ввечері в інтернеті, набрало десятки тисяч переглядів.

— Падала багато разів. Думала, що зможу пройти той слизький шматок дороги. Обхідних шляхів не знала, — розповідає Марія каналу «Україна 24». — Намагався допомогти перехожий. Усе марно. Потім прийшов брат і забрав мене. Займаюся акробатикою. Нас учили правильно падати. Тому не травмувалася, маю лише один синець. Радію, що потрапила на відео та стала популярною.

— Тепер нам пишуть із різних країн японською, англійською, китайською, італійською мовами. Підбадьорюють доньку, — говорить мати Інна Моїсеєнко. — Відео з Машею бачили в Америці, Індії, Пакистані. Більшість захоплюються завзятістю доньки, її характером. Дехто засуджує. Мовляв, не треба було лізти. Коли я побачила відео, стало шкода дитину. Вона вперше зіткнулася з такою ожеледицею. Зізналася, що було страшно».

Зі ЗМІ про дівчинку нашу (переклад):

Хотіла додому й погратися з котиком: в Одесі маленька дівчинка «заминувала» школу.

На батьків склали адмінпротокол.

В Одесі 6-річна школярка  «замінувала»  учбовий заклад. Вона хотіла скоріше піти додому и погратися з котиком. Встановлено, що на спецлінію дзвонила 6-річна учениця першого класу цієї ж школи.

Дитина пояснила, що хотіла скоріше піти додому й погратися з котом.

З дівчинкою поспілкувалися співробітники ювенальної превенції. Вони пояснили дитині, що її необачливий вчинок призвів до зриву учбового процесу всієї школи й примусив декілька екстрених служб займатися неіснуючою проблемою.

Поліціянти попросили дівчинку більше не визивати жартома а ні поліцію, а ні спасателів, а ні лікарів, тому що такі дії караються законом і в даному випадку, поки вона ще маленька, покарання понесуть батьки. На них складено адмінпротокол за ст. 184 (невиконання батьківських обов’язків) КоАП.

Пенсіонери поділилися враженнями:

Марія Фетісова: Діти є дітьми. Мені шкода маленьку одеситку. Пригадала як розв’язувала задачу в телефонному режимі в обідню перерву з сином. Задача була з відсотками. Ми склали пропорцію, але через те, що синові треба було тримати слухавку однієї рукою, олівець – другою, розв’язування затяглося за перерву, і я не знала, що мені дзвонять представники керівництва заводу. Поки не об’явили мене через голосний зв’язок й не прийшли з двору робітники, я все розв’язувала задачу. Вже не пам’ятаю, ми рахували слонів чи землекопів, але добре знаю, що встановлення номеру «Укртелекому» коштувало тисячу доларів. Треба з дітьми говорити – й все.

Олена Д’якова: Мені завжди подобаються позитивні люди. Маленька кияночка – одна з таких. Ситуація з нею – лакмусовий папірець на суспільство. Дівчинка після обговорення її вчинку зняла свою дитячу кумедну шапку через небажання бути впізнаною. Характер в Маші вже бійцівський. Умисно не порівнюю дівчаток – вони різні за віком, за сімейним станом. Але це –  наші діти й сюрреалістичні умови життя.

Записала Марія Фетісова.