17 листопада 2019 року о 16.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудуться громадські слухання мешканців району міста «Аркадія» щодо захисту своїх прав на безпечне довкілля та комфортне середовище – «Досвід архітекторів та захист міського довкілля».

Під час зустрічі небайдужих одеситів з фахівцями-архітекторами будуть обговорені плани подальших спільних дій по припиненню самочинних забудов, які руйнують історичний ландшафт Одеси та знищують простір для дітей. Разом буде вироблено стратегію громадських заходів та план дій.

 Для підготовки до Міжнародного дня захисту дітей заплановано написати звернення до Керівництва держави та проведення мітингів та акцій в столиці з метою привернення уваги до проблем незаконних забудов без соціальної інфраструктури в Одесі.

На жаль, президент і уряд не чують одеситів, депутати у Верховній Раді зайняті задоволенням своїх потреб і  їм байдуже до катастрофічних наслідків неконтрольованого будівництва. «Жемчужина у моря» перетворюється на суцільний будмайданчик, а саме море скоро стане схоже на відстійник каналізації житлових комплексів. Інженерно-транспортний колапс став очевидним навіть для прихильників тези «город должен развиваться».

Що робити і як протидіяти навалі варварів-забудовників розкажуть запрошені гості на зустрічі. Фахівці галузі містобудування з Києва, Одеси та Німеччини поділяться досвідом планування територій в цивілізованих країнах та підкажуть одеситам напрями діяльності для успішного розвитку міського середовища. Зокрема, відомий громадський діяч, експерт державного управління в галузі містобудування, член-кореспондент Української академії архітектури, Віктор Глеба поділиться досвідом боротьби проти незаконних будівництв у столиці та презентує план заходів по реальному захисту інтересів жителів Гагарінського плато.

Відомий урбаніст Норберт Нойгауз, екс-віце-мер м. Трір_(Німеччина), автор книги «Цінності християнської демократії», розповість про досвід міста Трір та останні світові тенденції створення комфортного життєвого середовища.

Модератор – Юрій Нікітін, голова правління ГО «Збережемо Одесу самі».

До обговорення долучаться наші земляки – архітектори, громадські діячі, політики.

Запрошуються всі Одеські ЗМІ.