Це свято по праву можна назвати одним з самих «ввічливих»,  яке з кожним роком відмічає все більше й більше людей. В містах проводяться флешмоби, під час яких прийнято писати слова вдячності на плакатах й дарити один одному сувеніри. Україна не є випадком.

Історія Дня Дякую або Спасибі

Ініціатива створити день, присвячений дню подяки, надійшла від миротворчих організацій. Вперше слово «дякую» було офіційно згадано в 1586 році. У побуті воно стало застосовуватися лише у 20 столітті. Присвячене цьому слову свято було створено з ініціативи ООН та ЮНЕСКО, а датою свята обрано 11 січня.

У цей день у всьому світі проводять веселі конкурси, флешмоби, благодійні акції. Люди дарують один одному подарунки та листівки, малюють плакати зі словом «дякую», організовують вечірки. У цей день не забудьте сказати щирі слова подяки своїм друзям, близьким і рідним за те, що вони цінують і люблять вас.

Формами висловлення подяки ділового стилю можуть бути такі вирази:

Хочемо висловити щиру вдячність за…

З вашого боку було дуже люб’язно…

Пишу вам з почуттям глибокої вдячності…

Ми дуже зобов’язані…

Щиро дякуємо за допомогу…

Ми були приємно здивовані…

Дякуємо вам за підтримку й сподіваємося на подальшу допомогу…

У нас з’явилась можливість висловити вам свою щиру вдячність…

Ми високо цінуємо вашу допомогу…

Прийміть нашу щиру подяку за ваш щедрий дарунок та підтримку нашої благодійної організації…

Будь ласка, прийміть цей сувенір на знак нашої щирої вдячності за…

Ще раз дякую за інтерес, виявлений вами до…

Дякуємо вам, що ви знайшли час і можливість відвідати нашу виставку… Наше становище значно зміцнилося завдяки вашій допомозі…

Щиро дякуємо вам за надіслані пояснення, завдяки яким ми змогли виявити прикру помилку в розрахунках, яка й була основною причиною…

Пенсіонери поділилися враженнями:

Валентина Богач: З роками розумієшся на тому, що подякувати людині завжди своєчасно, навіть, коли з будь-яких причин забувся зробити за календарем. Зрозуміло, коли не спілкуєшся з людиною кожного дня, вона може випасти з кола. Ще коли дуже намагаєшся напередодні поздоровити, може бути таке, що забувся, бо віддав багато енергії на підготовчому етапі. Тоді можна сказати, що гарна людина святкує свій день народження протягом тижню або місяцю – нехай це буде жарт, але людині буде все рівно приємно. Наприклад, мені після Нового року зателефонувала товаришка, яка усіх знайомих поздоровила з ним, крім однієї. Вона дуже перейнялася й не слухала мене, що нічого такого не відбулося й можна поздоровляти ще й на Старий новий рік й на Водохреще, будь коли – життя триває.

Валентина Суняєва: Люди старшого віку потребують бути почутими, їм приємно слухати слова подяки. Але ж це чарівне слово десь поділося з щоденного лексикону пересічного українця, хіба що в селах пам’ятають його й роблять це відверто й щиро: Дякуємо, Вам, мамо; Дякуємо, Вам, бабуся. Дякувати треба й діточкам за старанність. Й усім людям – за людяність.

Записала Марія Фетісова.