Міжнародний день рідної мови (International Mother Language Day), проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО 17 листопада 1999 року і відзначається щорічно 21 лютого з метою сприяння мовній і культурній різноманітності та багатомовності.

З нагоди Міжнародного Дня рідної мови, з огляду на те, що мови є найсильнішим інструментом збереження і розвитку нашого матеріального і духовного спадку, в ОУНБ ім. М. Грушевського відбулась низка заходів, присвячених цій даті. Зустрічі з різними національно-культурними товариствами Одещини в такий день стали традиційними, теплими, дружніми.

20 лютого відбувся літературно-музичний вечір «Мова Піднебесної в Одесі». В цей день відзначили свято рідної мови разом із освітньо-культурним центром китайської мови в Одесі «Інститутом Конфуція» при ПНПУ ім. К.Д. Ушинського. Адміністрація ОКЦ «Інститута Конфуція», викладачі китайської мови, студенти організували яскраву презентацію діяльності ОКЦ «Інститута Конфуція», ознайомили аудиторію з феєричними китайськими традиціями Нового року: танок лева, свято ліхтарів, фейєрверки, пельмені, червоні конверти, парні привітання перевернуті догори дригом.

Дин Синь – содиректор ОКЦ «Інститут Конфуція» ПНПУ ім. К.Д. Ушинського

Новорічний концерт, підготовлений викладачами та студентами Інституту підготовки іноземних громадян ОНПУ, підкорив серця присутніх східними мотивами.

Кожен з присутніх мав можливість сфотографуватись з фантастичними левом, драконом, пандою, отримати китайське письмове новорічне привітання, почути загальне та особисте астрологічне пророкування жовтої свині на 2019 рік.

Побачити яскраву виставу прийшло 114 осіб – викладачі та студенти ПНПУ, ОНПУ, ОНЕУ, ОНАЗ, ОТК (Одеський технічний коледж), учні ЗОш № 37.

Викладачі і студенти кафедри української та російської мов Інституту підготовки іноземних громадян ОНПУ

А 22 лютого за ініціативою Ради представників національно-культурних товариств Одеської області відбувся святковий вечір «На скількох мовах розмовляють на Одещині?». В фестивалі народних талантів прийняли участь представники білоруської, гагаузької, грузинської, єврейської, молдавської, німецької, польської, ромської національної спільноти одеського регіону. Запальні молдавські, лагідні білоруські, задушевні грузинські, рідні українські пісні, ліричні вірші заполонили романтичним настроєм серця присутніх. 

Анатолій Фєтєску, голова Ради представників національно-культурних товариств області: «Захід, що проводиться нами, ставить за мету сприяти збереженню і розвитку рідних мов, сприяти мовному різноманіттю, які в свою чергу, виступають не тільки базою для знайомства з мовними і культурними традиціями народів, які проживають в місті і області, а й зміцненню дружби, взаєморозуміння, толерантності та встановлення неформального діалогу».