Анатоль Франс – один з найбільш оригінальних, складних і цікавих письменників кінця ХІХ – початку ХХ століття. Він, безумовно, якнайтісніше пов’язаний з французькою літературною традицією і водночас ні на кого не схожий, вражаюче самобутній і тим особливо привабливий. Таких парадоксів у його творчості так само багато, як багато у ній примхливого, витонченого, новаторського і мудрого.

Енциклопедичність його знань з найрізноманітніших галузей майже всіх гуманітарних наук просто вражаюча. Його ерудиція перетворювалась у естетичні й інтелектуальні набутки його романів, повістей чи оповідань. Франс цікавився життям і окремих людей, і людства в цілому. Заглиблюючись в історію різних часів і народів, він створював захоплюючі філософські притчі для своїх співвітчизників і сучасників з безмежною вірою в силу розуму і прогресивний рух людства.

До уваги читачів відділом літератури іноземними мовами ООУНБ ім. М.Грушевського пропонується книжково-ілюстративна виставка «Творчість А. Франса – філософська панорама життя людства», оформлена до 175-річчя від дня народження французького письменника. Виставка діє до 25 квітня 2019 року.