П’ять років пройшло з початку подій на центральній площі країни…

21 листопада 2013 року в Києві, а згодом і в усій Україні, почалися масові акції протесту, викликані спротивом проти відходу політичного керівництва країни від законодавчо закріпленого курсу на європейську інтеграцію.

21 листопада на честь початку дня двох революцій – Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року) – Указом Президента України Петра Порошенка від 13 листопада 2014 року встановлено День Гідності і Свободи, який відзначається щороку. Свято з’явилося для того, щоб донести до сучасних і майбутніх поколінь об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також для вшанування патріотизму і мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів України та її європейського вибору.

23 листопада 2018 року в ОУНБ ім. М. Грушевського про героїчні події Революції Гідності, що вже стали сучасною історією України, з гостями – учнями старших класів ЗОШ № 58, та спеціалізованої школа №10 І-ІІІ ступенів імені льотчиків-космонавтів Г.Т. Добровольського та Г.С. Шоніна – поділились учасники Одеського євромайдану.

 

Присутні подивились документальне відео про події п’ятирічної давнини та прослухали пісні Кузьми Скрябіна та відомого українського гурту «Океан Ельзи» у виконанні Івана Мічковського – фронтменту гурту М. Тюссо.

Іван Мічковський – фронтмент гурту М. Тюссо

Захід провела Наталя Михайленко – керівник Центру патріотичного виховання та організації дозвілля дітей та молоді.

Наталя Михайленко – керівник Центру патріотичного виховання та організації дозвілля дітей та молоді – учасник подій 2013-2014 рр.

В день пам’ятної дати в бібліотеці відкрилася книжково-ілюстративна виставка «Історія революції Гідності та Свободи», на якій можна ознайомитися з публіцистичними та художніми виданнями, котрі висвітлюють події тих днів.