2023 рік Постановою Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2022-2023 роках» від 17 грудня 2021 року № 1982-IX оголошено роком Дмитра Кременя.
21 серпня 2023 року о 15:00 в Одеській ОУНБ імені М. С. Грушевського (Музей української книги, 1-й поверх) відбудеться вечір пам’яті українського поета й публіциста Дмитра Кременя.
 
Поет, публіцист, есеїст, перекладач, заслужений діяч мистецтв України (2016), лауреат Шевченківської премії (1999) поєднав своє життя та творчість з Закарпаттям та Миколаївщиною.
Доля відміряла йому небагато – 65 років, але прожив він їх сповна, на всю глибину поетичного та публіцистичного хисту, ставши символом єдиної, не пошматованої України. Бо ж митець поєднав і в творчості, і в житті два такі несхожі українські регіони – Закарпаття та Миколаївщину.
 
«Постать Кременя є ще одним виявом соборності української душі, коли талант із Верховини не тільки прижився у степовому Причорномор’ї, а й став його поетичним уособленням», – справедливо зазначив письменник і журналіст Олександр Гаврош.
 
Запрошуємо всіх охочих згадати творчий шлях українського поета й публіциста, послухати поезії Майстра, спогади сучасників, зокрема, Олекси Різникова, заспівати пісні, написані Дмитром Кременем.