Девід Герберт Лоуренс (1885-1930) – один з найпопулярніших письменників Англії першої третини ХХ століття, автор десятьох романів, кількох повістей, великої кількості оповідань, поетичних збірок про кохання, статей, п’єс.

Важливу частину його літературного доробку складають романи. Чотири романа – «Сини й коханці», «Райдуга», «Закохані жінки», «Коханець леді Чаттерлей» – принесли йому світову знаменитість. Найкращий з них – «Коханець леді Чаттерлей» – став класикою ХХ століття. З цього роману розпочалася європейська еротична література. Це поетична розповідь про чисте і пристрасне кохання, про пошук справжньої гармонії стосунків між чоловіком та жінкою, що стають сенсом їхнього буття.

Кілька думок Д.Лоуренса про кохання:

  • «Справжня єдність душ, як  і сексуальна гармонія можуть основуватися тільки на альтруїзмі. Одна доповнює іншу, одна іншу продовжує».
  • «Інтимні відносини – це продовження розмови між чоловіком та жінкою, тільки іншою мовою – мовою почуттів і фізичної близькості. І це надзвичайно важливо у світі самітних, роз’єднаних людей».

Д. Свіфт вважав Д.Г. Лоуренса генієм: «Справжній геній приходить в світ, і відразу можна зрозуміти про його появлення по тому, як дурні  ополчаються проти нього».

З добіркою романтичних творів Д.Г. Лоуренса можна ознайомитись у відділі літератури іноземними мовами до 15 вересня.